16:21 18. Oktoober 2018
Kuula otse
  • USD1.1530
  • RUB75.6506
Enne Eesti-Uus-Kaledoonia mängu

Trevor Elhi Okeaania-reisist: inimesed elavad seal vaeselt, kuid nad oskavad elu nautida

© Фото: Eesti jalgpall
Sport
lühendatud link
5620

Eesti jalgpallikoondise mängija Trevor Elhi jagas portaalile Sputnik Eesti oma reisimuljeid koondise võistlusturneest Okeaaniasse ja tõi välja erinevused Fidži ja Uus-Kaledoonia vahel

TALLINN, 5. detsember — Sputnik, Deniss Pastuhov. Sõprusmängudega eksootiliste riikide külastamise praktika on Eesti jalgpallikoondisele juba traditsiooniks kujunemas. Möödunud aastal pidasid Eesti jalgpallurid kaks sõprusmängu Kariibi mere saareriikide: Saint Kitts ja Nevis ning Antigua ja Barbadose meeskondade vastu.

Nõmme "Kalju" poolkaitsja lükkas ümber leviva arvamuse, et sellised turneed on sportlastele puhkuse- ja truismireisiks.

"Arvan, et need mängud annavad noortele mängijatele tõepoolest suurepärase võimaluse saada koondisekogemusi ning end tõestada. Kõik soovivad koondises püsivalt kanda kinnitada ning annavad endast maksimumi. Mingist puhkusest antud reisi puhul rääkida kindlasti ei saa," ütles Elhi portaalile Sputnik Eesti.

Jalgpalluri sõnul olid lennud väga väsitavad. Reisimine üle ööpäeva järjest kurnab nii füüsiliselt kui vaimselt. Suureks katsumuseks oli ka ajavahega kohanemine, osadel mängijatel oli sellega alguses probleeme.

Jalgpalli maailmameistrivõistluste teemaline rong Moskvas>>

"Lendamisest taastumine oli korralik katsumus, lisaks tuli kohaneda kliima ja ajavahega ning olla vaatamata väga lühikesele vaheajale mängude vahel, kogu aeg valmis mängudes endast kõike andma," tõdes Trevor Elhi.

Nii erinevad riigid ühes regioonis

Vaatamata sellele, et nii Fidži, Vanuatu, kui ka Uus-Kaledoonia kuuluvad geograafiliselt Okeaaniasse, ei ole nad Elhi sõnul sarnased.

"Riigid ise pigem ei ole sarnased. Võib-olla mingeid paralleele võib tõmmata Fidži ja Vanuatu vahel, kus on näha, et inimesed ei ole eriti heal järjel. Uus-Kaledooniasse saabudes oli tunne nagu oleks Lõuna-Euroopasse jõudnud: kõik oli väga ilus ja puhas," rääkis jalgpallur.

Kahes esimeses olid inimesed rõõmsamad. Uus-Kaledoonia inimesed tundusid harjumuspärasemad selles mõttes, et meid ei peetud erilisteks. Mujal lehvitati ja hüüti meie bussile igal pool järele.

2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste maskott Zabivaka sõitis Sotši köisraudteel>>

Nii St Kitts kui Antigua olid meenutasid väga Fidžit ja Vanuatut — sarnane loodus, väga sõbralikud ja avatud inimesed.

"Mulle Isiklikult aga meeldis Uus-Kaledoonia, seal tundsin end kõige kodusemalt. Uus-Kaledoonia on väga euroopalik ja erineb teistest saartest. Samas oli väga huvitav näha, kuidas Vanuatu ja Fidži inimesed elavad meie mõistes kehvades tingimustes, kuid tunnevad elust suurt rõõmu," rääkis Trevor Elhi.

Матч Новая Каледония - Эстония
Elhi sõnul mängis kõige organiseeritumat jalgpalli kindlasti Uus-Kaledoonia koondis.

Jalgpallurid käisid seal siiski jalgpalli mängimas ja saartel ringi ei sõitnud, seepärast väga palju ei näinud. Vaid bussiaknast oli võimalik natuke oludega tutvuda. Mängude vahed olid lühikesed ning sõitmist oli palju ja seetõttu pidi keskenduma taastumisele ja magamisele.

"Selle põhjal, mida mina nägin, eelistaksin ise pigem Kariibi mere saari," tunnistas poolkaitsja.

Veidi jalgpallist

Elhi sõnul mängis kõige organiseeritumat jalgpalli kindlasti Uus-Kaledoonia koondis. Nende mängus oli individuaalse ja meeskondliku mängu vahel hea tasakaal. Nad ei mänginud nii sirgjooneliselt kui teised meeskonnad ja suutsid vajadusel ka palli hoida, mitte ainult otse värava poole joosta.

"Kõige ebamugavamalt meie jaoks mängis ilmselt Vanuatu koondis. Neil olid individuaalselt osavad mängijad ning nad sööstsid igal võimalusel palliga otse meie värava poole," tõdes poolkaitsja.

Elhi sõnul oli igas meeskonnas teatud hulk individuaalselt häid mängijaid, "kuid taktikaliselt polnud nad nii organiseeritud, kui tugevamad jalgpalliriigid," lisas ta.

Матч Вануату - Эстония
Elhi: Kõige ebamugavamalt meie jaoks mängis ilmselt Vanuatu koondis.

Taustainfo

Eesti koondise novembriturnee algas Euroopast: Helsinkis tuli eestlastel alla vanduda soomlastele – 0:3, seejärel võideti 3:0 Maltat.

Pärast naasis meeskond Tallinna ja lendas uuenenud koosseisus Okeaaniasse: Fidžile, Vanuatule ja Uus-Kaledooniasse. Esimese kahe riigi meeskondi võideti (vastavalt 2:0 ja 1:0), viimane kohtumine jäi viiki 1:1.

Матч Фиджи - Эстония
Mäng Fidži koondisega.

Koondis lendas Tallinnast läbi Helsinki ja Hongkongi Nadisse (Fidžil). Ajavahe sihtkohariigiga oli 11 tundi.

Trevor Elhi mängis kaasa kõigis kolmes kohtumises ja oli väljakul kokku 187 minutit.

Tagid:
jalgpall, koondis, Trevor Elhi, Eesti

Peamised teemad