13:36 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Sport
lühendatud link
8320

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) teatas, et kõik 2006. aasta Torino olümpiamängude järelproovid on puhtad

TALLINN, 13. detsember — Sputnik. Seega ei leidnud kinnitust ka murdmaasuusataja Kristina Šmigun-Vähi dopingukahtlustus, mis kerkis esile kolm aastat tagasi.

"Minu päev on täna päikest täis. Me kõik oleme neid paari lauset kaua oodanud. Mul ei ole midagi lisada — seal on kõik väga selgelt öeldud," teatas Šmigun-Vähi ERR-ile.

Venelased taliolümpial ilma lipu ja hümnita>>

Šmigun-Vähi dopinguskandaal lahvatas 2014. aasta veebruari alguses. Šmigun-Vähi väitis siis, et ta ei ole kasutanud keelatud aineid. Oma sõnade kinnituseks läbis ta enda soovil ja vabatahtlikult 21. jaanuaril valedetektori testi, mille viis läbi 40-aastase staažiga sertifitseeritud ja tunnustatud rahvusvaheline ekspertbüroo.

Doping-gate: kuidas Venemaa sportlased end kaitsta saavad>>

"Muude küsimuste hulgas vastasin "ei" küsimustele "Kas oled kunagi tarvitanud keelatud aineid, mis tõstaks sinu sportlikku suutlikust?" ja "Kas oled kunagi kasutanud või manustanud mistahes steroide?". Valedetektor kinnitas, et rääkisin kogu testi vältel ainult tõtt. See on parim, mida saan mina ise tänases olukorras ette võtta," rääkis Šmigun-Vähi 2014. aastal.

Tagid:
dopingukahtlus, Olümpiamängud, ROK, Kristina Šmigun-Vähi, Torino, Eesti

Peamised teemad