10:26 16. November 2018
Kuula otse
  • USD1.1305
  • RUB75.2446
Põhja-Korea sportlased osalevad Pyeongchangi olümpiamängudel

Põhja-Korea sportlased osalevad PyeongChangi olümpiamängudel

© Sputnik / Рамиль Ситдиков
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
3020

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea leppisid kokku Põhja-Korea sportlaste osalemises PyeongChangi olümpiamängudel, edastas telekanal YTN

TALLINN, 9. jaanuar — Sputnik. Selle allika andmetel jõudsid pooled selles kokkuleppele mõlema riigi kõrgete esindajate kohtumisel, vahendas RIA Novosti.

Varem oli Soul teatanud, et kaalub võimalust piirangute leevendamiseks Põhja-Korea suhtes tema delegatsiooni osavõtuks neist mängudest. Pyongyangis öeldi, et kavatsetakse saata taliolümpiale suur rühm oma esindajaid, kaasa arvatud rahvusliku olümpiakomitee liikmeid, artiste, spordisõpru ja ajakirjanikke.

Lõuna-Korea president kutsus Putini 2018. aasta olümpiamängude avamisele >>

2018. aasta taliolümpiamängud toimuvad PyeongChangis 9.-25. veebruarini.

Milles Soul ja Pyongyang kokku leppisid

Nagu teatab agentuur Yonhap, otsustasid riigid ühtlasi taastada kõrgetasemelised läbirääkimised suhete parandamiseks mitmesugustes valdkondades. Põhja-Korea ja Lõuna-Korea kavatsevad elavdada kontakte, mis varem olid külmutatud vastasseisu tõttu Pyongyangi tuuma- ja raketiprogrammi ümber.

Jutt käib eeskätt läbirääkimistest sõjaväelaste vahel – päeva jooksul sai teatavaks kahe riigi vahelise erakorralise sõjalise teabevahetuse taastamine.

USA senaatorid palusid luurejuhil Trumpi säutse hinnata >>

Kohtumise tulemuste põhjal vastuvõetud avalduses on öeldud, et mõlemad riigid "jagavad seisukohta sõjaliste pingete vähendamise vajalikkusest".

Põhja-Korea ja Lõuna-Korea jõudsid ka kokkuleppele lahendada kõik tekkivad probleemid läbirääkimiste teel.

Tänane ministrite tasemel kohtumine toimus demilitariseerimistsooni lõunapoolses osas niinimetatud Rahu Majas – möödanikus on seal korduvalt peetud Põhja-Korea ja Lõuna-Korea esindajate dialooge.

Need olid esimesed läbirääkimised kahe riigi võimuesindajate vahel pärast seda, kui mais sai presidendiks Moon Jae-in. Seni ei olnud tal Põhja-Korea ja Lõuna-Korea terava vastasseisu tõttu õnnestunud suhete parandamiseks midagi ära teha.

Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita >>

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
poliitika, kokkulepe, sportlased, sport, Olümpiamängud, PyeongChang, Pyongyang, Lõuna-Korea, Põhja-Korea

Peamised teemad