13:03 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Sport
lühendatud link
2920

Rahvusvaheline infoagentuur ning raadiojaam Sputnik ja 2019. aasta II Euroopa mängude direktsioon kirjutasid alla vastastikuse teabevahetuse kokkuleppele

TALLINN, 26. jaanuar — Sputnik. Rahvusvaheline agentuur ning raadio Sputnik, mis kuulub meediagruppi MIA Rossija Segodnja, ja 2019. aasta II Euroopa mängude direktsioon kirjutasid alla vastastikuse teabevahetuse kokkuleppele. Koostöö eesmärgiks on mängude kvaliteetne ja operatiivne valgustamine rahvusvahelisel tasandil.

Sputnik Eesti pressikeskus Tallinnas
© Sputnik / Deniss Grabussov

Dokumendile andsid oma allkirja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja esimene asetäitja Sergei Kotšetkov ja 2019. aasta II Euroopa mängude direktsiooni kommunikatsiooni- ning PR-fondi direktor Aleksei Bogdanovitš. Venemaal hakkab olulisimaid sündmusi võistlustest, mis toimuvad Minskis 2019. aasta 21.– 30. juunini, valgustama agentuur R-Sport.

"Мeil on väga hea meel, et Sputnikust sai sedavõrd suurte rahvusvaheliste võistluste meediapartner. See võimaldab demonstreerida vaatajaskonnale maailma erinevatest paikadest kõiki meie multimeediumi võimalusi. Selle kokkuleppe sõlmimine on Sputniku jaoks oluliseks sammuks tema arenguteel," lausus Sergei Kotšetkov.

"Selle lepingu allkirjastamisega alustame uut koostööetappi Venemaa ja Valgevene teaberuumis. Me loodame portaalide R-Sport ja Sputnik viljakale ja edukale koostööle. Dokument määrab kindlaks mõlema poole osaluse koostöös, mis on suunatud eelseisvate 2019. aasta II Euroopa mängude edasiarendamisele ja populariseerimisele ning huvi äratamisele mitte ainult Valgevene ja Venemaa, vaid ka kogu maailma spordisõprade seas. Tore, et meie partnerid mõistavad, et Euroopa mängud on suursündmuseks, mis pälvib kõige laiema üldsuse tähelepanu," märkis Aleksei Bogdanovitš.

Sputnik tegi kokkuvõtteid tööst Sotši noorsoofestivalil>>

II Euroopa mängud kujutavad endast Euroopa mandriosa sportlaste rahvusvahelisi mitmekülgseid sportlikke jõukatsumisi, mis toimuvad kord nelja aasta tagant Euroopa olümpiakomiteede juhtimisel. II Euroopa mängude raames leiavad aset võistlused 15 spordialal, millest 10 ala kujutavad endast kvalifikatsioonivõistlusi osavõtuks 2020. aasta olümpiamängudest Tokyos. Võistluskavas mängitakse välja 208 medalikomplekti 23 spordialal.

Sputnik (sputniknews.com) on multimeediakeskustega agentuur ja raadio kümnetes riikides. Sputnik kätkeb endas veebiportaale enam kui 30 keeles, analoog- ja digitaalset raadioringhäälingut, mobiilirakendusi ja lehekülgi sotsiaalvõrgustikes. Sputniku uudisvoogu edastatakse ööpäevaringselt inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Tagid:
R-Sport, Euroopa mängud, Sputnik, Rossija Segodnja, Minsk, Venemaa

Peamised teemad