11:01 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
4810

Medaliennustused ei ole küll kõige optimistlikumad, kuid väljavaateid medalikohale Eesti koondisel siiski on, väitis 2014. aasta Sotši taliolümpial osalenud Eesti laskesuusataja Daniil Steptšenko

ТАLLINN, 6. veebruar — Sputnik. Daniil Steptšenko arvates on kõigist Eesti koondise sportlastest kõige tõenäolisem PyeongChangi olümpiamedali pretendent Kristjan Ilves.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud algavad 9. veebruaril >>

Daniil Steptšenko leiab, et lootused Kristjan Ilvesele tulenevad paljuski sellest, et päris äsja, pühapäeval, 4. veebruaril võitis ta medali kahevõistluse maailmakarika etapil Jaapanis, mis tähendab, et antud hetkel on Ilves võistlusteks kõige paremini valmistunud.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

"Kui aga vaadata Eesti murdmaasuusatajaid, siis nende tulemustes on täheldada langust ning ma arvan, et murdmaasõitudest pole midagi oodata," sõnas Steptšenko.

Optimistlikum oli endine Eesti koondise liige laskesuusatajate, eriti Kalev Ermitsi suhtes.

"Ermits on nendest, kes nüüd temaga koos meeskonnas on, poole pea jagu üle: ta on teistest kiirem ning tema laskmine on stabiilsem. Tal on võimalus mõnel individuaalvõistlusel väärikas koht saavutada, kuigi medališansse on siiski vähe," teatas Daniil Steptšenko ja lisas, et spordis leidub alati paika imele.

Nii võib Steptšenko sõnul kasvõi kord aastas pingereas nõrgemal sportlasel laabuda kõik ideaalselt, samas kui konkurendid võivad põruda.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

Daniil Steptšenko täheldas, et praegu ei ole Eestis tema arvates selliseid andunud sportlasi nagu Eestile talispordialdel palju kuulsust toonud Kristina Šmigun, Jaak Mae või Andrus Veerpalu.

"Mitte kõik ei ole valmis "idee nimel" oma elu ohvriks tooma, oma parimad aastad ära andma, ja üldine tase on tsüklilistel spordialadel meie riigis langenud. Ehkki pealekasvav põlvkond, näiteks laskesuusatamises, on sportlikus mõttes agressiivsem ja julgem, ei karda riskida, ning ma usun, et see kannab oma vilju tulevikus," rõhutas sportlane.

Steptšenkol on kahju, et vigursuusatamise esindaja Kelly Sildaru trauma tõttu Lõuna-Koreasse olümpiamängudele minna ei saa – tema oleks seal ilmselt küll medali võitnud.

Steptšenko kinnituse kohaselt on spordi prioriteedid Eestis tervikuna muutumas ja noored eelistavad tegelda selliste spordiladega nagu freestyle, kus vastupidvus ei ole enam väga tähtis.

Kelly Sildaru jääb olümpialt eemale >>

XXIII taliolümpiamängud toimuvad 09.-25. veebruaril 2018. a PyeongChangis Lõuna-Koreas. Mängudel osalevad 94 riigi esindused, neist ajaloos esimest korda võistlevad taliolümpiamängudel sportlased Ecuadorist, Eritreast, Kosovost, Malaisiast, Nigeeriast ja Singapurist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Võistlused toimuvad PyeongChangi mäestiku piirkonnas ja Gangeneungi rannikualal peamiselt kahes võistluskeskuses — Alpensia spordipargis ja Gangeneungi olümpiapargis.

EOK esitles Eesti olümpiakoondise uut võistlusvormi >>

Lisaks neile kahele suurele võistluskeskusele toimuvad olümpiavõistlused veel ka Bokwangi lumepargis (vigursuusatamine ja lumelauasõit), Jengseon mäesuusakeskus (mäesuusatamine) ja Kwandong jäähoki keksuses (naiste jäähoki).

Mängude programmis on 15 spordiala ja välja jagatakse 102 komplekti olümpiamedaleid.

Vaata võistluspaikade asukohti ja tutvustust siit. Olümpiamängude täisprogrammiga saab tutvuda siin.

Eestist osaleb 22 sportlast:

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
ennustus, koondis, prognoos, sport, medal, Olümpiamängud, Kristjan Ilves, Daniil Steptšenko, PyeongChang, Lõuna-Korea, Eesti

Peamised teemad