11:56 26. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
67 0 0

Eesti lippu kannab 09. veebruaril toimuval XXIII taliolümpiamängude avatseremoonial PyeongChangis kiiruisutaja Saskia Alusalu

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Saskia Alusalu sõnul on olümpiamängude avatseremoonial Eesti lipu kandmine väga suur au ja eriline tunnustus, teatas Eesti Olümpiakomitee.

"Eesti kiiruisutamine on olümpiamängudel esindatud enam kui 50 aastase vaheaja järel ja see on tõeliselt ilus viis seda tähistada," ütles Alusalu ja lisas: " Loomulikult on see vastutusrikas ülesanne ja ühtlasi ka minu senise sportlaskarjääri üks pidulikumaid hetki."

Eesti olümpia delegatsiooni juhi Martti Raju sõnul ei olnud lipukandja valimine keeruline.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

"Viimasest korrast, kui eestlane kiiruisutamises olümpiamängudel võistles on möödas enam kui 50 aastat. Selle, Eesti jaoks olulise spordiala taaskord olümpiale jõudmine on väärt tähistamist ja esiletõstmist," ütles Raju ja lisas: "Saskia Alusalu on oma seniste saavutuste poolest ka selle olümpiakoondise üks edukaim sportlane, mis oli lisaargumendiks tema valimisel."

Ilves annab Eestile lootust olümpiamedaliks>>

23-aastane Saskia Alusalu osaleb olümpiamängudel esimest korda. PyeongChangis on Alusalu võistlusalaks kiiruisutamise ühisstardi võistlus. Tema treener on Tristan Loy. Saskia Alusalu on Euroopa meistrivõistlustel on jõudnud kahel korral kümne parema hulka (2011 — 10. koht, 2013 — 7. koht). Maailmameistrivõistlustel saavutatud parimad kohad on 10. (2015) ja 21. (2016).

Alusalu on läbi aegade teine naine ja teine Eesti kiiruisutaja, kes taliolümpiamängude avatseremoonial Eesti lippu kandnud – 2006. aastal Torinos oli lipukandja laskesuusataja Eveli Saue ning 1992. aastal Albertvilles oli lipukandjaks kiiruisutamise olümpiavõitja Ants Antson.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
Olümpiamängud, Saskia Alusalu, PyeongChang, Lõuna-Korea

Peamised teemad