02:01 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Eesti delegatsioon võeti ametlikult olümpiaküla liikmeks

Eesti delegatsioon võeti ametlikult olümpiaküla liikmeks

© Фото: Olen Olümpiafänn
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
1820

PyeongChangi Olümpiakülas toimunud tervitustseremoonial võeti Eesti delegatsioon ametlikult Olümpiaküla liikmeks, mille keskväljakul heisati riigi hümni saatel ka Eesti lipp

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Traditsioonilisel tervitustseremoonial Olümpiaküla keskväljakul osales Eesti delegatsioonist nii sportlasi, treenereid kui ka taustajõudude esindajaid, teatab Eesti Olümpiakommitee.

Meie olümpialasi tervitas lautennise olümpiavõitja, Olümpiaküla linnapea Ryu Seung-min: "Tere tulemast PyeongChangi! See küla on Teie kõigi koduks järgmiste päevadel ja nädalatel. Luban, et pingutame maksimaalselt, et tunneksite ennast nagu kodus, et toit oleks maitsev ja keskkond turvaline. Soovin Teile peatselt algavateks olümpiamängudeks edu!"

Eesti olümpiadelegatsiooni juhi Martti Raju sõnul on koondis PyeongChangis hästi vastu võetud.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov

Ilves annab Eestile lootust olümpiamedaliks>>

"Olümpiaküla PyeongChangis, kus enamus meie sportlasi elab, on kompaktne, kõik asub käe-jala juures. Transport toimib, toad on soojad, toitlustuse korraldus on sujuv ja paindlik ning kõik esmavajalik tagatud. Sisulistest asjadest pole nuriseda pole millegi üle. Küla vabatahtlikega suheldes on teinekord veidi segadust üksteisest arusaamisega, aga kui käed-jalad on küljes, siis lõpuks saavad kõik asjad aetud," rääkis Raju.

EOK täitevkomitee kinnitas Eesti delegatsiooni PyeongChangi taliolümpiamängudel: koondisesse kuulub 22 sportlast kuuelt spordialalt ja 25-liikmeline tugipersonal.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul on peagi algav olümpiaaeg eriline.

Eesti lipukandja taliolümpia avatseremoonial on Saskia Alusalu>>

"Ees seisab maailma suurim spordipidu, mida on oodatud ja milleks valmistutud neli aastat. Eesti koondise 22 sportlasest on oma olümpiadebüüti tegemas suisa 13 sportlast. Meie koondis on noor ja täis tahet ületada iseennast ning pakkuda spordisõpradele meeldejäävaid sooritusi. Soovin olümpiapere poolt meie sportlastele jõudu, meelekindlust ja usku iseendasse ning oma võimetesse. Hoidke oma südames teadmist, et teid toetab ja teile elab kaasa terve Eesti!"

PyeongChang XXIII taliolümpiamängudest saab Eesti sportlastele 15. taliolümpia. Iseseisva riigi koondisega osaleb Eesti taliolümpiamängudel kümnendat korda.

Eesti koondiste suurused varasematel olümpiamängudel:

1992 Albertville – 20 sportlast

1994 Lillehammer – 26 sportlast

1998 Nagano – 20 sportlast

2002 Salt Lake City – 17 sportlast

2006 Torino – 26 sportlast

2010 Vancouver – 30 sportlast

2014 Sotchi – 25 sportlast

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
olümpiaküla, Olümpiamängud, koondis, Eesti, PyeongChang, Lõuna-Korea

Peamised teemad