23:54 23. Mai 2018
Tallinn+ 17°C
Kuula otse
Venemaa sportlased Olümpia avatseremoonial

Olümpiamängude avatseremoonial osaleb 80 sportlast Venemaalt

© Sputnik / Алексей Филиппов
Sport
lühendatud link
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
3710

Lõuna-Koreas PyeongChangis 9.veebruaril toimuval olümpiamängude pidulikul avatseremoonial osaleb Venemaalt 80 sportlast, kuid Ustjugov, Šipulin ja An jäävad olümpialt eemale

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. Sellest teatas ajakirjanikele delegatsiooni juht, Venemaa olümpiakomitee esimene asepresident Stanislav Pozdnjakov.

"Olümpiamängude avatseremoonial osaleb meie delegatsioonist 80 inimest. See tähendab pea kõiki sportlasi, sest PyeongChangis on neid hetkel kokku 93. Paraadil on kõigi spordialade esindajad, v.a. need, kel järgmisel päeval starti tuleb minna ja need kelle võistlused juba käivad," edastab asepresidendi sõnu uudisteportaal Vesti.

Pozdnjakov selgitas, et võistkond ei taha nende tervisega riskida, mistõttu neile antakse võimalus rahulikult stardiks valmistuda, nagu varem kokku lepiti. Ülejäänud võivad aga avatseremoonial osaleda. Pozdnjakov mainis mängude organiseerimise kõrget taset ja väljendas korraldajamaale tänu "sportlastele loodud päris heade ja mugavate elu-ja treeningutingimuste eest."

Kuna Rahvusvaheline Olümpiakomitee diskvalifitseeris dopinguskandaali tõttu Venemaa meeskonna, võistlevad venelased olümpialipu all "Venemaalt pärit sportlaste staatuses." Olümpiakomitee lippu kannab orgkomitee poolt määratud vabatahtlik. Avatseremoonia algab 9. veebruaril kell 13.00 Eesti aja järgi.

Arbitraažis õiguse saanud venelased ei pääse olümpiale>>

Samal ajal algasid esimesed võistlused juba neljapäeval, 8. veebruaril.

Sakslane Andreas Wellinger, kes hüppas 103 meetrit, oli päeva parim
© REUTERS / Kai Pfaffenbach

Mängude esimeses stardis kaotasid vene jääkeeglisportlased Aleksandr Krušelnitskii ja Anastassia Brõzgalova segapaarismängus ameeriklastele Becky ja Matt Hamiltonile seisuga 3:9. Peale võistlust kutsuti dopingukontrolli mitte võitjaid, nagu tavaliselt kombeks, vaid vene paar, vaatamata nende suurele kaotusseisule.

Olümpiamängude avamise päeval lükkas Rahvusvaheline spordikohus tagasi 47 Venemaa sportlase ja treeneri kaebused oma PyeongChangi olümpiamängudele mittelubamise kohta.

Teiste seas ei saa Lõuna-Koreas võistelda murdmaasuusataja Sergei Ustjugov, laskesuusataja Anton Šipulin ja lühirajauisutamise täht Viktor An. Mainitud sportlased ja veel mitmed teisedki pole kunagi positiivset dopinguproovi antud.

Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita>>

Teema:
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
Tagid:
Olümpiamängud, ROK, Viktor An, Sergei Ustjugov, Anton Šipulin, PyeongChang, Lõuna-Korea

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

  41
 • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

  Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

  41
 • Illustreeriv foto

  Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

  9