03:05 21. Jaanuar 2019
Kuula otse
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
PyeongChangis anti esimene positiivne dopinguproov

PyeongChangis anti esimene positiivne dopinguproov

© Sputnik / Владимир Песня
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
2410

Käimasolevatel PyeongChangi taliolümpiamängudel anti esimene positiivne dopinguproov, kui tuvastati, et Jaapani lühirajauisutamise teatemeeskonna koosseisu kuuluv Kei Saito on kasutanud maskeerivat ainet atsetasoolamiid

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. 21-aastane jaapanlane pidanuks täna osalema meeste 5000 m lühirajauisutamise teatesõidu kvalifikatsioonis, kuid 4. veebruaril võistlusteväliselt antud positiivse proovi tõttu kõrvaldati Saito mängudelt, vahendas ERR.

Tallinnas sündinud sportlanna võitis taliolümpial hõbemedali >>

"Olen šokeeritud. Ma pole kunagi dopingut kasutanud," kommenteeris Saito. "Ma pole võtnud steroide, mistõttu puudub mul põhjus kasutada maskeerivaid aineid."

"Ma tahan tõestada enda süütust, aga kuna ma ei taha segada enda võistkonnakaaslaste ettevalmistusi, siis ma nõustusin võistlustelt lahkumisega."

Juhtumit uurib Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS).

USA sprinter Justin Gatlin sattus uude dopinguskandaali
© AFP 2018 / Antonin Thuillier

Reedel, 9. veebruaril kuulutati Lõuna-Koreas Pyeongchangis avatuks XXIII taliolümpiamängud. 50. riigina juhis Saskia Alusalu Eesti delegatsiooni staadionile. Kinnitatud koondisesse kuulub 22 sportlast kuuelt spordialalt ja 25-liikmeline tugipersonal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Esmaspäeval, 12. veebruaril toimuma pidanud naiste suurslaalomi võistlus, kus pidi osalema ka Anna Lotta Jõgeva, jäi tugeva tuule tõttu ära. Võistluse uueks toimumise ajaks on planeeritud neljapäev, 15. veebruar. Esimene sõit toimub kl 02:30 ja teine sõit 06:15, seisab Eesti olümpiakomitee kodulehel.

President Kersti Kaljulaid külastas PyeongChangi olümpiamänge, kus elas kaasa Eesti sportlastele.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

President Kaljulaid osales ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bachi vastuvõtul, osales olümpiamängude avatseremoonial, külastas olümpiaküla ning suusatas olümpiaradadel.

Eesti koondisele tulevad PyeongChangi olümpiamängudele kaasa elama ka peaminister Jüri Ratas ja kultuuriminister Indrek Saar.

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
positiivne, dopingukahtlus, doping, Olümpiamängud, Kei Saito, Jaapan, PyeongChang, Lõuna-Korea

Peamised teemad