OM 2018: rootslanna võitis naiste sprindi kvalifikatsiooni

Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
2820

PyeongChangi olümpiamängudel võitis naiste murdmaasuusatamise klassikasprindi rootslanna Stina Nilsson, Tatjana Mannima sai 39. koha.

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. Finaalis oli konkurendid selja taha jätnud Nilsson hõbedale tulnud norralannast Maiken Caspersen Fallast 3,03 sekundit kiirem, pronks läks olümpialipu all võistlevale venelannale Julia Belorukovale (+3,37), edastab ERR.

PyeongChangis anti esimene positiivne dopinguproov >>

Neljanda koha sai Natalja Neprajeva (+9,14), viienda rootslanna Hanna Falk (+11,16) ning viimaseks jäeti finaalis ameeriklanna Jessica Diggins (+11,23).

Nilsson sõitis välja aja 3.08,74, teise koha sai norralanna Maiken Caspersen Falla (+0,39) ning kolmanda soomlanna Krista Pärmäkoski (+3,56).

Tallinnas sündinud sportlanna võitis taliolümpial hõbemedali >>

Mannima kaotas rootslannale 19,83 ning sai kvalifikatsioonis 39. koha, edasipääsust jäi teda lahutama 4,55 sekundit.

Татьяна Маннима (справа)
Tatjana Mannima (paremal)

Reedel, 9. veebruaril kuulutati Lõuna-Koreas Pyeongchangis avatuks XXIII taliolümpiamängud. 50. riigina juhis Saskia Alusalu Eesti delegatsiooni staadionile. Kinnitatud koondisesse kuulub 22 sportlast kuuelt spordialalt ja 25-liikmeline tugipersonal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov

Esmaspäeval, 12. veebruaril toimuma pidanud naiste suurslaalomi võistlus, kus pidi osalema ka Anna Lotta Jõgeva, jäi tugeva tuule tõttu ära. Võistluse uueks toimumise ajaks on planeeritud neljapäev, 15. veebruar. Esimene sõit toimub kl 02:30 ja teine sõit 06:15, seisab Eesti olümpiakomitee kodulehel.

President Kersti Kaljulaid külastas PyeongChangi olümpiamänge, kus elas kaasa Eesti sportlastele.