03:19 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
3701

Pyeongchangi olümpial haigestusid äärmiselt nakkavasse noroviirusesse esimesed sportlased, kelleks on kaks šveitslast.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Pyeonchangis oli noroviirusesse nakatunud üle 200 inimese, peamiselt turvatöötajad, kuid sportlastest oli see senistel andmetel mööda läinud, vahendas Pealinn viitega BNS-le reedel. 

Soome meedia: olümpialinnas möllab noroviirus >>

Šveitsi olümpiameeskond ei avaldanud kahe sportlase nime, kuid Šveitsi meediakanali RTS sõnul nakatusid vigursuusatajad Fabian Boesch ja Elias Ambuehl.

Mõlemad nakatunud sportlased kolisid olümpiakülast välja ning neil pole enam sümptomeid haigusest, lisas meeskond. Šveitsi meeskond loodab, et nad saavad oma tervise piisavalt korda et mängudel osaleda.

Olümpiakomitee president Thomas Bach (keskel)
© Sputnik / Антон Денисов

Sellest, et olümpialinnas möllab noroviirus, kirjutas uuditeportaal Sputnik Eesti viitega Soome portaalile Eestinen veel enne olümpiamängude algust.

Noroviirus põhjustab ägedat oksendamist ja kõhulahtisust, mis kestab mõned päevad. Haigestumine toimub käte kaudu, mistõttu tuleb hoolitseda käte puhtuse eest. Viimaste teadete kohaselt pole haigus olümpiakülla veel jõudnud.

Lisaks noroviirusele levib olümpialinnas gripiviirus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Soome infokanalite andmetel olid grippi haigestunud Soome hooldemeeskonna liikmed. 

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

Noroviirus põhjustas tõsiseid probleeme möödunud aastal Londoni kergejõustiku MM-il.

9. veebruaril kuulutati Lõuna-Koreas Pyeongchangis avatuks XXIII taliolümpiamängud. Eesti koondisesse kuulub 22 sportlast kuuelt spordialalt ja 25-liikmeline tugipersonal, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
tervis, sportlased, haigestumine, naroviirus, Olümpiamängud, olümpiaküla, Šveitsi, PyeongChang, Lõuna-Korea

Peamised teemad