18:46 09. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
12110

PyeongChangi olümpiamängudel esmakordselt kavas olnud kiiruisutamise ühisstardiga sõidus tegi avatseremoonial Eesti lippu kandnud Saskia Alusalu taktikaliselt hiilgava sõidu ning sai tasuks neljanda koha.

TALLINN, 24. veebruar — Sputnik. Esimesel ringil võttis Alusalu sisse koha sõitjaterivi lõpus, kuid ründas seejärel konkurentidele ootamatult. Vahe läks nii suureks, et teised sõitjad ei suutnudki teda kinni püüda ning Alusalu võitis kõik kolm vahefinišit, teenides nõnda 15 punkti, vahendas ERR.

Viimastel ringidel läksid sõitjad Alusalust mööda ja nõnda sai eestlanna olümpiafinaalis neljanda koha.

Eesti lipukandja taliolümpia avatseremoonial on Saskia Alusalu >>

Kuldmedali sai kaela jaapanlanna Nana Takagi, kodupubliku rõõmuks võitis hõbeda Kim Bo-Reum ning pronksi sai hollandlanna Irene Schouten.

Kiiruisutaja Saskia Alusalu kandis Eesti lippu 9. veebruaril toimunud XXIII taliolümpiamängude avatseremoonial PyeongChangis. Sportlanna sõnul on olümpiamängude avatseremoonial Eesti lipu kandmine väga suur au ja eriline tunnustus.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

"Eesti kiiruisutamine on olümpiamängudel esindatud enam kui 50 aastase vaheaja järel ja see on tõeliselt ilus viis seda tähistada," ütles Alusalu ja lisas: " Loomulikult on see vastutusrikas ülesanne ja ühtlasi ka minu senise sportlaskarjääri üks pidulikumaid hetki."

Eesti olümpia delegatsiooni juhi Martti Raju sõnul ei olnud lipukandja valimine keeruline: "Saskia Alusalu on oma seniste saavutuste poolest ka selle olümpiakoondise üks edukaim sportlane, mis oli lisaargumendiks tema valimisel."

2018. aasta taliolümpiamängud toimuvad 9.–25. veebruarini. Eestist osaleb taliolümpiamängudel 22 sportlast.

Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis 2018 taliolümpiamängudel

Ööl vastu laupäeva tühistas rahvusvahelise olümpiakomitee (ROK) meediateenistus Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) akrediteeringud PyeongChangi taliolümpiamängudel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti hommikul.

ROK tühistas ERR-i ajakirjanike akrediteeringud >>

Saarna ütles, et 22. veebruaril toimus olümpiamängude meediakeskuses ROK-i meediateenistuse ja ERR-i ajakirjanike kohtumine, kus ROK nõudis ETV kanali ID eemaldamist ekraanilt ajaks, kui uudistesaates näidatakse olümpiapilti.

Pärast olümpiat: kuidas meil selle ROK-iga edasi käituda >>

"Muid etteheiteid või nõudmisi ROK-il ei olnud. Olime selle tingimusega nõus, lähtusime vaatajahuvist ning asjaolust, et avalik-õigusliku ning vabalevi kanalina lasub ERR-il kohustus informeerida olulistest sündmustest võimalikult laia auditooriumit," rääkis Saarna.

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
kiiruisutaja, sport, Olümpiamängud, Saskia Alusalu, PyeongChang, Lõuna-Korea, Eesti

Peamised teemad