17:04 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Sport
lühendatud link
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
5310

Rahvusvaheline olümpiakomitee on otsustanud, et venelased siiski ei saa olümpiamängude lõputseremoonial oma lipu all marssida, vaatamata sellele, et tervikuna on nad käitunud neil mängudel korrektselt.

TALLINN, 25. veebruar — Sputnik. Peamiseks vastuargumendiks toodi välja kaks viimast positiivset dopinguproovi, teatas ERR. Rahvusvahelise olümpiakomitee sõnul olid vahelejäämised küll individuaalsed, ent otsuse tegemiseks nendest piisas.

ROK tühistas ERR-i ajakirjanike akrediteeringud>>

ROK-i president andis märku, et Venemaa olümpiasportlaste karistust oleks lühendatud vaid juhul, kui ühtegi positiivset dopinguproovi ei oleks PyeongChangis antud.

Saskia Alusalu sai olümpiamängudel neljanda koha
© Фото : из личного архива Алусалу

"Ma olen väga pettunud," ütles Venemaa suusaliidu juht Jelena Välbe. "Mõned sportlased on jäänud olümpiakülasse lootusega kanda oma riigi lippu ja värve lõputseremoonial."

"Kentsakas intervjuu": politoloog Rodtšenkovi ilmumisest ekraanile>>

Endine jäähoki olümpiavõitja Igor Larionov ütles Reutersile, et raske oleks seista poodiumi kõrgeimal astmel olümpialipu all, kui nad võidavad finaalis Saksamaad. "Minu jaoks on keeruline mõista, kuidas iluuisutajad, jäähokimängijad ja suusatajad suudavad kulda võites seista poodiumil ilma liputa. See on kurb."

Venemaa olümpiadelegatsiooni juht ja iluuisutamises hõbeda võitnud Jevgenia Medvedjeva on teinud uue avalduse ROK-ile, et vabandada kahe dopingujuhtumi eest ning et karistus siiski eemaldataks.

Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita>>

Venemaa delegatsiooni juht Stanislav Pozdnjakov ütles, et lõputseremoonial lipu kandmine on Venemaa sportlastele isegi tähtsam kui medalite võitmine.

Venelased võistlevad olümpialipu all tänu ROK-i karistusele, mis määrati nelja aasta eest Šotsi olümpiamängudel kasutatud dopinguprogrammi eest.

Lõuna-Koreas Pyeongchangis toimuvad olümpiamängud kestavad 9. veebruarist kuni 25. veebruarini.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) otsustas, et Venemaa sportlased saavad 2018. aasta PyeongChangi taliolümpial küll võistelda, kuid vaid neutraalsete sportlastena. Olümpiamängude avatseremoonial osales 80 sportlast Venemaalt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
Tagid:
Olümpiamängud, Jelena Välbe, PyeongChang, Venemaa

Peamised teemad