05:18 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
4501

Traditsiooniliselt järgneb olümpiamängudele samas linnas toimuv paraolümpia, mille suurejooneline avatseremoonia toimus PyeongChangi olümpiastaadionil, mis oli ka äsja lõppenud taliolümpia ava- ja lõputseremoonia toimumiskohaks.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Ujujana Eestile paraolümpiamängudelt pronksmedali toonud Kardo Ploomipuu murdmaasuusatajana talvisele paraolümpiale ei pääsenud. Seega ei osale Eesti sportlased 9.-18. märtsini toimuvatel PyeongChangi talvistel paraolümpiamängudel, kuid töö jätkub mitmel spordialal järgmise olümpiatsükli nimel.

Пловец Кардо Плоомипуу
© Фото : Eesti Olümpiakomitee
Ujuja Kardo Ploomipuu.

Lõuna- ja Põhja-Korea koondised marssisid reedesel paraolümpiamängude avamisel mõlema riigi sportlased avadefileele enda riigi lipu all.

Ujuja Kardo Ploomipuu teeb Eesti spordiajalugu>>

Rahvusvaheline Paralümpiakomitee (IPC) tegi Koreadele ettepaneku taas ühise lipu all välja marssida, aga pärast pikki läbirääkimisi otsustasid riigid, et tahavad siiski enda lipu all staadionile tulla.

Rahvusvaheline Paralümpiakomitee keelas Venemaa koondise osalemine PyeongChangi ka paraolümpiamängudel, kuna riik sai süüdistuse riikliku dopingupoliitika olemasolus ja proovidega manipuleerimises.

Российские спортсмены идут под Паралимпийским флагом во время парада атлетов на церемонии открытия XII зимних Паралимпийских игр в Пхенчхане
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa sportlased võitlevad PyeongChangis neutraalse lipu all.

PyeongChangi paraolümpial osalevad neutraalse lipu all 30 Vene sportlast, kes võtavad osa mägisuusatamisest, kahevõistlusest, murdmaasuusatamisest, lumelauasõidust ja ratastooli-curlingust.

Eesti oli paraolümpiamängudel viimati esindatud 2002. aastal Salt Lake City mängudel, kus eestlaste kelguhokimeeskond saavutas kelguhokiturniiril kuuenda koha.

Paraolümpiamängud toimuvad PyeongChangis 9.-18. märtsil 2018.

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
paraolümpia, kardo Ploomipuu, PyeongChang, Eesti

Peamised teemad