05:34 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
PyeongChangis avati paraolümpiamängud

Eesti sportlased ei osale PyeongChangi talvistel paraolümpiamängudel

© Sputnik / Григорий Сысоев
Sport
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
3801

Traditsiooniliselt järgneb olümpiamängudele samas linnas toimuv paraolümpia, mille suurejooneline avatseremoonia toimus PyeongChangi olümpiastaadionil, mis oli ka äsja lõppenud taliolümpia ava- ja lõputseremoonia toimumiskohaks.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Ujujana Eestile paraolümpiamängudelt pronksmedali toonud Kardo Ploomipuu murdmaasuusatajana talvisele paraolümpiale ei pääsenud. Seega ei osale Eesti sportlased 9.-18. märtsini toimuvatel PyeongChangi talvistel paraolümpiamängudel, kuid töö jätkub mitmel spordialal järgmise olümpiatsükli nimel.

Lõuna- ja Põhja-Korea koondised marssisid reedesel paraolümpiamängude avamisel mõlema riigi sportlased avadefileele enda riigi lipu all.

Ujuja Kardo Ploomipuu teeb Eesti spordiajalugu>>

Rahvusvaheline Paralümpiakomitee (IPC) tegi Koreadele ettepaneku taas ühise lipu all välja marssida, aga pärast pikki läbirääkimisi otsustasid riigid, et tahavad siiski enda lipu all staadionile tulla.

Rahvusvaheline Paralümpiakomitee keelas Venemaa koondise osalemine PyeongChangi ka paraolümpiamängudel, kuna riik sai süüdistuse riikliku dopingupoliitika olemasolus ja proovidega manipuleerimises.

Российские спортсмены идут под Паралимпийским флагом во время парада атлетов на церемонии открытия XII зимних Паралимпийских игр в Пхенчхане
© Sputnik / Григорий Сысоев
Venemaa sportlased võitlevad PyeongChangis neutraalse lipu all.

PyeongChangi paraolümpial osalevad neutraalse lipu all 30 Vene sportlast, kes võtavad osa mägisuusatamisest, kahevõistlusest, murdmaasuusatamisest, lumelauasõidust ja ratastooli-curlingust.

Eesti oli paraolümpiamängudel viimati esindatud 2002. aastal Salt Lake City mängudel, kus eestlaste kelguhokimeeskond saavutas kelguhokiturniiril kuuenda koha.

Paraolümpiamängud toimuvad PyeongChangis 9.-18. märtsil 2018.

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
paraolümpia, kardo Ploomipuu, PyeongChang, Eesti

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12