15:19 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sport
lühendatud link
5710

Iisaku gümnaasiumi kestmiseks välja pakutud ideedest jäi sõelale Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, millest saaks hüppelaud tulevastele sportlastele.

TALLINN, 24. märts — Sputnik. Iisaku gümnaasiumi gümnaasiumiosa tulevik on kaalumisel olnud juba tükk aega. Selle sulgemisele kaldunud endise Iisaku valla volikogu veeretas otsuse tegemise ühinemisjärgsele omavalitsusele, kus asi kohe aasta alguses tõsiselt arutada võeti, kirjutab Põhjarannik.

Veebruari lõpus andis Alutaguse vallavalitsus teada, et ootab gümnaasiumiastme arendamise kontseptsiooni väljatöötamiseks hinnapakkumisi ja kahe nädala pärast ka kontseptsiooni ennast. 

"Kalevi" peatreener Donaldas Kairys: Eestis armastatakse ründavat korvpalli >>

Lähteülesandes pakuti välja kolm ideed: Reinar Halliku korvpallikooli arendamine Reinar Halliku korvpalliakadeemiaks, e-spordiga seotud õppeained (robootika, programmeerimine, 3D) ning loodustemaatikaga seotud õppeained (rekreatsioonikorraldus, keskkonnakaitse, ökoloogia).

Opti Personaliarenduse esitletud korvpalliakadeemia kontseptsiooni kohaselt tuleks noortele pakkuda gümnaasiumiharidust koos põhjalike korvpallitrennidega, keskendudes talentide leidmisele üle Eesti.

Korraliku eeltöö tulemusena võiks nende hinnangul sügisel tulla 10. klassi 10-15 korvpallisuuna valinud õpilast, lisaks need, kes korvpallist ei huvitu, küll aga tahavad saada kodukohas keskhariduse koos valikainetega.

Рейнар Халлик (#51) в игре за Пярну Садам
© Фото : Korvpalliklubi Pärnu
Korvpallur Reinar Hallik

Narvast pärit Reinar Hallik ütles mullu septembris portaalile Sputnik Eesti, et kavatseb hakata Ida-Virumaal ja oma kodulinnas korvpalli populariseerima ning mõtleb ühtlasi, et selle spordiala tase on meie riigis langenud seoses rahastus probleemidega.

Hallik: vene poisid võiksid Eesti korvpalli elavdada >>

Oma elukutselise korvpalluri karjääri äsja lõpetanud Reinar Hallik, kelle arvel on 73 mängu Eesti rahvuskoondises, leiab, et venelased on "spordis häbematud" ja seepärast sooviks ta neid ka siinses korvpallis näha, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor septembris.

Tagid:
korvpalliakadeemia, korvpallikool, korvpall, haridus, gümnaasium, Reinar Hallik, Iisaku, Eesti

Peamised teemad