02:20 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
ROK plaanib CAS-i otsuse venelaste karistused tühistada edasi kaevata

ROK plaanib CAS-i otsuse venelaste karistused tühistada edasi kaevata

© Sputnik / Антон Денисов
Sport
lühendatud link
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
3702

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) plaanib pöörduda Šveitsi ülemkohtusse ja kaevata edasi Rahvusvahelise Spordiarbitraaži (CAS) otsuse tühistada 28 Venemaa sportlasele määratud karistused.

TALLINN, 4. mai — Sputnik. ROK süüdistas 43 Venemaa sportlast Sotši olümpiamängudel aset leidnud dopinguskandaalis, mille raames vahetati nende antud proovid võltsproovide vastu. Kõikidele määrati tagasiulatuv eluaegne olümpiakeeld ning nende Sotši olümpia tulemused tühistati, vahendas ERR.

Pärast olümpiat: kuidas meil selle ROK-iga edasi käituda >>

42 keelu saanud sportlased pöördusid spordiarbitraaži ning veebruari alguses tegi CAS otsused neist 39 kohta – 28 sportlase karistused tühistati, 11 sportlase puhul tühistati eluaegne olümpiakeeld, kuid jõusse jäi keeld osaleda tänavustel PyeongChangi olümpiamängudel.

CAS arutas kõiki 39 kaebust eraldi ja ühehäälselt leiti, et ROK-il pole kõikide vastu piisavalt tõendeid. 28 sportlase puhul leiti, et sportlaste dopinguga patustamise kohta on ebapiisavad asitõendid, seetõttu otsustati nende eluaegsed olümpiakeelud tühistada ja nende tulemused Sotši olümpial jäävad jõusse.

Alles 1. märtsil taastas ROK organisatsioonis Venemaa liikmelisuse, mis möödunud aasta 5. detsembril kaks kuud enne PyeongChangi olümpiamängude algust tühistati, teatas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Venemaa sportlased lubati Pyeongchangi olümpiamängudel osalema "Venemaa olümpiasportlaste" (OAR) staatuses ja olümpiamängude lipu all.

Otsus sai vastu võetud ROK-i komisjoni poolt Deniss Oswaldi ja Samuel Schmidti juhtimisel, kes tegelesid Venemaa olümpiasportlaste dopingute eelproovidega 2014. aasta taliolümpial Sotšis ja analüüsisid teavet Venemaa "riiklikust sekkumisest" antidopingu süsteemi.

Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita>>

Schmidti komisjoni aruandes märgiti et tõendeid Venemaa kõrgemate riigiorganite toetusest "dopingusüsteemile" ei ole leitud. Venemaa võimud on korduvalt säärased süüdistused kummutanud.

Venemaa olümplased võitsid 2018. aasta talimängudel 2 kuld-, 6 hõbe- ja 9 pronksmedalit.

Teema:
Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita (29)
Tagid:
edasikaebamine, sport, süüdistus, doping, Olümpiamängud, CAS, ROK, PyeongChang, Venemaa

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  74
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  66
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46