© AFP 2018 / THOMAS KIENZLE
Sport
lühendatud link
2020

Hispaanias Madridis alanud kõrgetasemelisel tenniseturniiril alistas Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) Venus Williamsi (WTA 8.) 3:6, 6:3, 6:2.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Kontaveit kaotas veidi enam kui pool tundi kestnud avaseti 3:6, edastas ERR.

Mõlema tennisisti esimese servi õnnestumise protsendiks oli 52, kuigi Williams võitis esimeselt ja teiselt setilt vastavalt 77 ja 83 protsenti punktidest Kontaveidi 69 ja 50 vastu.

Teises setis murdis eestlanna Williamsi teise servi, päästis seitsmendas geimis neli murdepalli ja võitis seti 6:3.

Otsustava seti alguses murdis Kontaveit Williamsi servi, kuid kaotas seejärel ka enda servi. Head mängu näidanud eestlanna murdis aga ka viiendas ja seitsmendas geimis ning läks 5:2 juhtima.

Kaheksandas geimis võitis Kontaveit kohtumise teiselt matšpallilt.

Kontaveit on Williamsiga varem kahel korral mänginud — esimest korda olid nad vastamisi 2015. aasta USA lahtiste kaheksandikfinaalis, siis jäi Williams kindlalt 6:2, 6:1 peale. Uuesti kohtusid nad 2016. aasta Prantsusmaa lahtiste avaringis, siis võitis Williams tasavägise mängu 7:6 (5), 7:6 (4).