12:52 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sport
lühendatud link
6410

Eesti sporditüdrukud võitsid kujundujumises oma esimesed rahvusvahelisel tasemel medalid ja nüüd tuleb kõrgele seatud latti hoida, leiab klubi Swan Nest asutaja ja kujundujumise treener Anton Ržanov.

ТАLLINN, 8. mai — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Laste rahvusvahelised kujundujumise võistlused Synchro Latvia Cup karikale Valgvene, Läti, Leedu, Venemaa ja Eesti võistkondade vahel toimusid 5. ja 6. mail Lätis Kekava asulas.

Eesti sporditüdrukud võitsid erinevates vanuseklassides kolm kuld-, kaks hõbe- ja kaks pronksmedalit.

Anton Ržanov ütles Sputnik Eestile, et see oli mitte üksnes kõige edukam, vaid ka kõige arvukam kujundujumiskooli Swan Nest väljasõit rahvusvahelistele võistlustele, reisist võttis osa 27 sportlast.

Kujundujumine Swan Nest klubis>>

"Kuni nende võistlusteni oli meie kõige suuremaks saavutuseks lastevaheliste võistluste tulemuste protokollis koht esimese kolmandiku seas. Seega kui stardis oleks olnud sada sportlast, siis oleks me sattunud esimese kolmekümne hulka, kui kuuskümmend võistlejat, siis kahekümne sekka. Ehkki ka need tulemused polnuks kujundujumises valitsevat suurt konkurentsi arvestades pahad."

Члены эстонской команды на международных детских соревнованиях по синхронному плаванию Synchro Latvia Cup
© Фото : спортклуб Swan Nest
Eesti sporditüdrukud võitsid kolm kuld-, kaks hõbe- ja kaks pronksmedalit.

Treener selgitas, et võistlustel taheti anda noortele sportlastele võimalus omandada rahvusvahelist kogemust, treeneritel aga hinnata usinate treeningute tulemusi.

"Muidugi oli mõnedel kujundujajatel sihiks ka medalite nimel võistelda. Aga üllatasid eelkõige noorimad, kes suutsid võita oma elu esimestel võistlustel kulla," lausus Ržanov ja täpsustas, et raske on öelda, mil määral võib auhinnalisi kohti läbimurdeks nimetada, aga fakt jääb faktiks – Eesti jaoks olid need esimesed väljaspool koduriiki võidetud medalid.

Vastased olid eesti tüdrukutel Anton Ržanovi sõnul tõsised – Läti, Leedu ning Venemaa ja Valgevene kujundujujad (Valgevene võistkond koosnes olümpiareservi kooli lastest). Treener lisas, et Eesti võistkond vabakavas ei osalenud, aga ta loodab, et juba järgmisel hooajal suudab Eesti spordikool ka muusika saatel soolod ja duetid ära teha, selleks aga on spordiklubil maja muusikaseadmeid.

Sputnik Eesti käis Swan Nest klubis.

"Osa seadmeid on juba hangitud. Suur tänu nende laste vanematele, kes mõistavad, et eduka tuleviku jaoks on tarvis ka tehnilist komponenti. Nüüd on jäänud raha korjata puuduv osa omandada. Ja siis, kui leiame vabu aegu linna ujulates, siis võib juba juunis kava kokkuseadmist alustada. Varem või hiljem võtame käsile tõeliselt ilusad ja põnevad rühmaharjutused,"ütles Anton Ržanov.

Tagid:
kujundujumine, Synchro Latvia Cup, Swan Nest, Eesti

Peamised teemad