10:40 21. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1769
 • RUB78.0670
Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak

Pohlak rääkis Eesti valmistumisest UEFA superkarikamänguks

© Sputnik / Денис Пастухов
Sport
lühendatud link
UEFA superkarikafinaal (12)
6320

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak rääkis portaalile Sputnik Eesti, kuidas edenevad ettevalmistused Madriidi klubide "Real" ja "Atletico" kohtumiseks UEFA Super Cup mängus Tallinnas, seni veel lahendamata probleemidest ja avaldas arvamust Eesti fännide arvu kohta tribüünidel.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Pressikonverents, kus selgitati Eesti ajaloo suurimale jalgpallimängule piletite hankimise süsteemi ja räägiti Tallinna valmisolekust see jalgpallikohtumine läbi viia, toimus Tallinna "А. Le Coq Arena" (Lilleküla) staadionil teisipäeval, 5. juunil.

Real — Atletico Tallinnas: piletijaht on avatuks kuulutatud >>

Sellel osalesid EJL president Aivar Pohlak, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, samuti klubide esindajad — Emilio Butragueño ('Reali' institutsiooniliste suhete direktor, endine klubi ja Hispaania koondise ründemängija) ja Clemente Villaverde ('Atletico' direktor ja klubi endine jalgpallur).

Aivar Pohlak ütles portaalile Sputnik Eesti, et ettevalmistused kohtumiseks kulgevad edukalt. Ehitustööd veel käivad, kuid algselt lähtuti sellest, et mäng toimub augustis, nii et ehitus on graafikus.

Hetkel on kõige tähtsam ette valmistada staadionimuru, et see vastaks mitte ainult Eesti kvaliteedistandarditele, vaid seda hinnataks "viis-plussiga" ka maailma jalgpallistandardite järgi.

Peamiseks probleemiks on endiselt piisava arvu istekohtade puudumine staadionil, et mahutada kõiki, kes sooviksid mängu tribüünidelt jälgida. Pohlak märkis, et pileti ostmiseks registreerunud Eesti fännidel ei ole eelist, kuid taotlejate piletiloterii küsimus kuulub UEFA pädevusse.

EJL president loodab, et UEFA aitab kohalikke jalgpallisõpru ja eestimaalastest publikut saab tribüünidel olema enamuses.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et UEFA ametlikul veebilehel tuli müügile peaaegu kuus tuhat piletit ja nende hinnad kõiguvad sõltuvalt kategooriast vahemikus 50 kuni 130 eurot. Piletite müük kestab 26. juuni kella 15.00-ni. Piletite ostmisel ei ole registreerumise aeg oluline.

Pohlak: tuleb olla slaavlaste kombel loominguline ja eestlaste kombel arukas >>

Maksimaalselt müüakse ühele ostjale neli pääset. Registreerimisperioodi lõpus toimub kõikide pileti ostusoovi esitanute vahel loterii, mille järel UEFA võtab ise ühendust kõigi õnnelikega, kellel tekib võimalus piletit osta.

15. augustil 2018 toimub Tallinnas A. Le Coq Arenal maailma klubijalgpalli üks tippmänge, UEFA superkarikafinaal.

Teema:
UEFA superkarikafinaal (12)
Tagid:
sport, jalgpall, Atletico, A. Le Coq Arena, Madriidi Real, Eesti Jalgpalli Liit, Aivar Pohlak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad

 • Gaasi terminal Poolas

  EL-i ja USA ühisavalduses pärast Euroopa Komisjoni Jean-Claude Junckeri ja USA presidendi Donald Trumpi kohtumist juuli lõpul on öeldud, et Euroopa Liit tahab suurendada LNG importi USA-st oma energiavarustuse mitmekesistamiseks.

  11
 • USA kasutab rivaali vastu surmavaid meetmeid, illustreeriv foto

  USA ajakirjanduse ja mõne vene majandusteadlase arvates surmas USA president ühe suletõmbega kogu "Hiina majandusime", mis tähendab, et nüüd näeb kogu maailm, et ainus viis veidigi inimväärne elatustase kindlustada on truult ja alandlikult Washingtoni saapaid lakkuda ja "madalat profiili hoida".

  40
 • Mälestusmärk Klooga veretöö ohvritele

  Kunagise Klooga koonduslaagri territooriumil asuva memoriaali juurde kogunesid endised vangid ja Venemaa diplomaadid, et mälestada seitsmekümne nelja aasta eest hukatuid.

  40