18:05 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Sport
lühendatud link
UEFA superkarikafinaal (12)
7320

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak rääkis portaalile Sputnik Eesti, kuidas edenevad ettevalmistused Madriidi klubide "Real" ja "Atletico" kohtumiseks UEFA Super Cup mängus Tallinnas, seni veel lahendamata probleemidest ja avaldas arvamust Eesti fännide arvu kohta tribüünidel.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Pressikonverents, kus selgitati Eesti ajaloo suurimale jalgpallimängule piletite hankimise süsteemi ja räägiti Tallinna valmisolekust see jalgpallikohtumine läbi viia, toimus Tallinna "А. Le Coq Arena" (Lilleküla) staadionil teisipäeval, 5. juunil.

Real — Atletico Tallinnas: piletijaht on avatuks kuulutatud >>

Sellel osalesid EJL president Aivar Pohlak, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, samuti klubide esindajad — Emilio Butragueño ('Reali' institutsiooniliste suhete direktor, endine klubi ja Hispaania koondise ründemängija) ja Clemente Villaverde ('Atletico' direktor ja klubi endine jalgpallur).

Aivar Pohlak ütles portaalile Sputnik Eesti, et ettevalmistused kohtumiseks kulgevad edukalt. Ehitustööd veel käivad, kuid algselt lähtuti sellest, et mäng toimub augustis, nii et ehitus on graafikus.

Hetkel on kõige tähtsam ette valmistada staadionimuru, et see vastaks mitte ainult Eesti kvaliteedistandarditele, vaid seda hinnataks "viis-plussiga" ka maailma jalgpallistandardite järgi.

Peamiseks probleemiks on endiselt piisava arvu istekohtade puudumine staadionil, et mahutada kõiki, kes sooviksid mängu tribüünidelt jälgida. Pohlak märkis, et pileti ostmiseks registreerunud Eesti fännidel ei ole eelist, kuid taotlejate piletiloterii küsimus kuulub UEFA pädevusse.

EJL president loodab, et UEFA aitab kohalikke jalgpallisõpru ja eestimaalastest publikut saab tribüünidel olema enamuses.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et UEFA ametlikul veebilehel tuli müügile peaaegu kuus tuhat piletit ja nende hinnad kõiguvad sõltuvalt kategooriast vahemikus 50 kuni 130 eurot. Piletite müük kestab 26. juuni kella 15.00-ni. Piletite ostmisel ei ole registreerumise aeg oluline.

Pohlak: tuleb olla slaavlaste kombel loominguline ja eestlaste kombel arukas >>

Maksimaalselt müüakse ühele ostjale neli pääset. Registreerimisperioodi lõpus toimub kõikide pileti ostusoovi esitanute vahel loterii, mille järel UEFA võtab ise ühendust kõigi õnnelikega, kellel tekib võimalus piletit osta.

15. augustil 2018 toimub Tallinnas A. Le Coq Arenal maailma klubijalgpalli üks tippmänge, UEFA superkarikafinaal.

Teema:
UEFA superkarikafinaal (12)
Tagid:
sport, jalgpall, Atletico, A. Le Coq Arena, Madriidi Real, Eesti Jalgpalli Liit, Aivar Pohlak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad