02:04 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
4120

Venemaa ja Saudi Araabia koondise kohtumisega algavad neljapäeval, 14. juunil Moskvas Lužniki staadionil jalgpalli maailmameistrivõistlused, mis on ootuspäraselt ka Eesti jalgpallisõprade seas suurt huvi äratanud.

ТАLLINN, 14. juuni — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Venemaa ja saudide vutiheitlusele eelneval avatseremoonial osalevad nii kaks muusikatähte – britt Robbie Williams ja vene ooperidiiva Aida Garifullina – kui ka jalgpallilegend, brasiillane Ronaldo. Seejärel algab kauaoodatud matš – väljakuperemehed teevad kõik, mis võimalik, et Aasia Jalgpalli Konföderatsiooni esindajaid võita ja oma pöidlahoidjaid rõõmustada.

Juuni algul tegi Venemaa koondise peatreener Stanislav Tšertšessov teatavaks kodustel esivõistlustel riigi au kaitsma asuvate mängijate lõpliku nimekirja – sellesse kuulub 23 jalgpallurit. Venemaa leegionär Mihhail Slaštšev – kunagine Peterburi Zenidi noortemeeskonna mängija, kes nüüd esindab Tartu Tammeka klubi, usub venelastesse ja arvab, et esimese võidavad nad kindlalt – tulemusega 3:0.

Kogemus maksab rohkem kui raha: miks vabatahtlik Eestist jalgpalli MM-ile sõidab>>

"Seniste plaanide kohaselt on meie meeskonnal sel ajal treening, seega püüan võimalikult rutem vabaneda ja jõuda vähemasti teiseks poolajaks. Kahtlemata oleksin tahtnud eranditult kõiki kohtumisi jälgida, isegi, oletame, Panama – Tuneesia mängu, kuivõrd tegemist on MM-iga ja iga mäng on huvipakkuv. Aga treeningud toimuvad meil just õhtusel ajal, mistõttu arvan, et täies mahus kõike vaadata ei õnnestu," ütles Mihhail Slaštšev kommentaaris Sputnik Eestile.

Защитник футбольного клуба Таммека (Тарту) Михаил Слащёв
© Фото : JK Tammeka
Venemaa leegionär Mihhail Slaštšev.

Küll aga, lisas Mihhail Slaštšev, lähevad Tammeka pallurid järgnevalt puhkusele ja Venemaa leegionäril on võimalik kaht matši kodulinnas kohapeal vaadata: "Ma lähen koos isa ja vennaga vaatama Venemaa ja Egiptuse ning Brasiilia ja Costa Rica mängu. Jõudsime veel "viimasesse vagunisse hüpata" ja ostsime piletid nendele mängudele, kuhu just tahtsimegi sattuda. Jääb ainult Venemaale kohale sõita, fännipass haarata ja mänge endid vaatama minna."

Aasta suurimale sündmusele spordimaailmas sõidavad ka eestimaalased. Nii läheb samal ajal Slaštševiga venelaste ja egiptlaste mängu vaatama Tallinna jalgpallifänn Igor Denissov.

Veel üks tallinlane, Vitali Flotski lendas Moskvasse juba 13. juunil, et vaadata avakohtumist ja oma lemmikkoondist – Venemaa koondist toetada.

Mitte ainult kohapeal

Paljud Eesti elanikud ei saa erinevatel põhjustel turniiri vaatama minna, kuid jälgivad mänge telerist. Näiteks endine Eesti koondise hokimängija Stanislav Pankov plaanib maksimaalse hulga mänge ära vaadata.

Jalgpalli MM pallide ajalugu
© Sputnik / Deniss Grabussov

"Vaieldamatute favoriitide mänge tahaks eriti vaadata – nende hulka kuulub Brasiilia, Portugal, Argentina, Hispaania, Saksamaa. Usun, et need "vutihundid" heitlevadki omavahel võidukarikani. Loodan väga, et vääriliselt esineb ka Venemaa koondis – poisid peavad näitama kvaliteetset jalgpalli, sest kui miski viltu läheb, siis fännid ei andesta, kodused meistrivõistlused aga asetavad neile lisavastutuse. Saudi Araabiad võidavad venelased tulemusega 2:0," väitis Pankov kommentaaris Sputnik Eestile.

Mihhail Slaštšev loodab samuti oma kodumaa koondise edukale esinemisele, saab ju selline turniir harva läbi ilma üllatusteta.

Putin lubas tänavuse MM-i külalistele kuhjaga positiivseid elamusi>>

"Esialgu arvan ma, et maailma karika mängivad omavahel välja Brasiilia, Saksamaa, Hispaania ja tõenäoliselt Prantsusmaa. Aga kellelegi pole saladuseks, et vahetevahel suhtuvad joone- ja platsikohtunikud võõrustajariiki soosivalt, seetõttu eeldan, et Venemaa meeskond jõuab vähemalt veerandfinaalini, aga kas Venemaa ka enamaks suuteline on, saab määratleda juba edaspidi," prognoosis Slaštšev.

Teise mängupäeva, 15. juuni esimese kohtumise Jekaterinburgis peavad maha Venemaa konkurendid A-alagrupis – Egiptuse ja Uruguai koondis.

Seejärel astuvad mängu meeskonnad B-alagrupist: kõigepealt marokolased, kes MM-iks valmistumise raames eestlaste üle võidu said, kohtuvad Iraaniga ning seejärel lähevad Sotšis vastamisi turniiri favoriidid – Hispaania ja Portugali koondised. Olgu öeldud, et selle mängu teenistuses tegutseb Eestist pärit vabatahtlik Jevgenia Moskaljuk.

Jalgpalli MM 2018>>

Kogu 2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistluste mängukalendrit saab vaadata Sputnik Eesti sellekohaselt teabegraafikult. Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimuvad 14. juunist 15. juulini. Matše maailmakarikale võõrustavad Moskva, Peterburi, Kaliningrad, Volgograd, Kaasan, Nižni Novgorod, Samaara, Saransk, Rostov Doni ääres, Jekaterinburg ja Sotši.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
jalgpall, MM2018, Aida Garifullina, Robbie Williams, Vladimir Putin, Cristiano Ronaldo, Venemaa

Peamised teemad