Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (82)
2310

Sensatsiooniline lüüasaamine matšis Lõuna-Koreaga kustutas Saksamaa rahvuskoondise lootuse MM-tiitlit kaitsta. Rootsi aga tagas endale edasipääsu, võites Mehhikot suure skooriga.

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Kaasanis 27. juunil toimunud Saksamaa ja Lõuna-Korea meeskondade vahelist matši võib seni nimetada Venemaa jalgpalli MM-i suurimaks sensatsiooniks. Maailmameistri tiitliomanike kohtumine Lõuna-Koreaga alagrupimängude otsustavas mängus lõppes tulemusega 0:2 viimaste kasuks.

Jalgpallimeik: tänavusel MM-il osalevate riikide lipud vutifännide palgetel >>

Seega ei suutnud Saksamaa alagrupist edasipääsemiseks piisavalt punkte koguda ja on sunnitud maailmameistrivõistlustelt lahkuma samamoodi, kui ka tema vastaseks olnud Lõuna-Korea.

Samal päeval toimus Jekaterinburgis veel teine F-grupi kohtumine Rootsi ja Mehhiko vahel, mis lõppes rootslaste kasuks ülekaaluka seisuga 3:0.

Väravate realiseerijateks osutusid Ludwig Augustinsson (50. minutil) ja "Krasnodari" meekonna endine kapten Andreas Granqvist (62. minutil sooritatud trahvilöök). Veel ühe palli lõi oma väravasse Edson Alvarez (74. minutil). Vaatamata lüüasaamisele jõudis Mehhiko oma grupis teisele kohale ning pääses koos Rootsiga 2018. a. MM-i play-offi.

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimuvad 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.