00:35 20. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
Venemaa president Vladimir Putin ja FIFA juht Gianni Infantino

USA Today: Putin on juba MM-i võitnud ja polegi oluline, mis edasi saab

© Sputnik / Aleksey Nikolskyi
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
9631

Tänu jalgpallipeole sai Venemaa ahvatlevaks reisisihiks, kirjutab Rogers. Sadu tuhandeid külalisi tervitas päikesepaisteline ilm, Moskva suursugusus ja oodatust palju sõbralikumad venelased.

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin on kõigest hoolimata tema riigis toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused võitnud, kirjutab ajalehe USA Today kolumnist Martin Rogers.

Tema arvates laabub vaatamata sellele, et Putini meetodid, poliitika ja maailmavaade ei ole muutunud ning on jätkuvalt paljude jaoks "eemaletõukavamad" kui varem, Venemaa riigipeal kõik kõige paremini ja nüüd polegi oluline, mis edasi saab, vahendab ameerika ajalehes ilmunud artikli RIA Novosti.

Venemaa võitis Hispaaniat ja pääses veerandfinaali>>

Osutades lootusele maailmameistrivõistluste abiga taastada Venemaa maailmas räsida saanud maine, nendib Rogers, et ta on sundinud kõik Moskvale maailma üldsuse poolt esitatud pretensioonid unustama.

© Ruptly .
Putin ja Infantino mängisid Punasel väljakul jalgpalli.

Eeskätt võimaldas see sündmus Putinil vastuvõtjana võõrustada teiste riikide presidente ja peaministreid, kirjutab kolumnist.

Jalgpallisõprade emotsioonid peale esimesi play-off matše>>

Lisaks sellele teatasid küll Suurbritannia poliitikud, et nemad meistrivõistlustele ei tule, ent USA presidendi julgeolekunõunik John Bolton palus jutuajamises märksa tõsisematel teemadel Putinit jagada ürituse eduka korraldamise saladust. Rootsi, kes esialgu kuulutas meistrivõistlustele diplomaatilise boikoti, oli sunnitud sellest loobuma, kui tema koondis play-off-mängudeni välja jõudis, meenutas artikli autor.

Jalgpalli MM 2018>>

Tänu sellele jalgpallipeole sai Venemaa ahvatlevaks reisisihiks, kirjutab Rogers. Sadu tuhandeid külalisi tervitas päikesepaisteline ilm, Moskva suursugusus ja oodatust palju sõbralikumad venelased. Paljud on täheldanud ka Venemaal viibimise turvalisust. Kogu MM-i aja jooksul pole toimunud mingisuguseid tõsisemaid vahejuhtumeid ning jalgpalli kõrge tase on pannud paljusid vutifänne pidama seda jalgpalli MM-i üheks viimase aja parimaks, nendib kolumnist kokkuvõtlikult.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
jalgpall, MM 2018, FIFA, Gianni Infantino, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Tampere ligidal Virratis avastati automaattankla tankuri külge pandud skimmer, mille abil on võimalik pangakaardi andmeid kopeerida.

  16
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  20
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  25