Kõik jalgpalli MM veerandfnaalpaarid on teada

Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
39 0 0

Jalgpalli maailmameistrivõistlustel selgusid teisipäeval, 3. juulil viimased veerandfinaalpaarid.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Play-off'ide esimene ring algas Šotšis, kus läksid vastamisi 1998. aasta maailmameister Prantsusmaa ja kahel korral maailma parima koondise tiitliga pärjatud Argentiina. Viimane jäi 3:4 alla Prantsusmaale.

Uruguay ja Portugal on varasemalt mänginud kahel korral — korra on võidutsenud Portugal (1966), korra on mängitud viiki (1972).

USA Today: Putin on juba MM-i võitnud ja polegi oluline, mis edasi saab>>

Tänavu alistas Uruguay Edinson Cavani väravatest valitseva Euroopa meistri Portugali 2:1. Lõunaameeriklased lähevad veerandfinaalis vastamisi Prantsusmaaga.

Suureks üllatuseks sai suurfavoriidi Hispaania ja MM võõrustajariigi Venemaa kohtumine. Penaltiseeria järel alistas Venemaa 2010. aasta maailmameistri Hispaania 4:3. Hispaanlastest eksisid nii Koke kui Iago Aspas, Venemaa realiseeris kõik neli võimalust.

Horvaatia alistas Taani, kes langes penaltiseeria järel 3:2. Horvaatia kohtub veerandfinaalis Venemaaga.

Ameeriklaste vastasseis oli viiekordse maailmameistri Brasiilia ning üllatusvõimelise Mehhiko kohtumine. Brasiilia alistas Mehhiko 2:0. Väravad lõid teisel poolajal Neymar ja Roberto Firmino.

Jalgpalli MM 2018>>

Üks tiitlipretendente Belgia jäi teise poolaja alguses Jaapani vastu ootamatult 0:2 kaotusseisus, aga suutis mängu käiku pöörde tuua ja tulemusega 3:2 edasi minna. Ja kohtub nüüd Brasiiliaga.

Turniiri teine üllatuspomm — Rootsi alistas Emil Forsbergi väravast Šveitsi 1:0, pääsedes sellega esimest korda pärast 1994. aastat MM-finaalturniiril veerandfinaali.

Kaheksandikfinaalidele pani punkti Kolumbia ja Inglismaa vastasseis. Mängujärgses penaltiseerias oli edukam Inglismaa 1(4):1(3) ja pääses veerandfinaali.

Veerandfinaalis kohtuvad Uruguay — Prantsusmaa, Brasiilia — Belgia, Venemaa — Horvaatia, Rootsi  — Inglismaa.

Ajaloo esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimuvad 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.