00:35 20. Oktoober 2018
Kuula otse
 • USD1.1470
 • RUB75.2418
Футбольные болельщики на Невском проспекте

"Kus Lenin magab?": mida küsivad välismaalastest jalgpallifännid vabatahtlikelt

© Sputnik / Ирина Мотина
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
5120

Pealinna linnavalitsuses teatati kõige ebatavalisematest küsimustest, mida jalgpalli MM-le tulnud välismaalased on Moskva metroos vabatahtlikelt küsinud.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik. Kõige populaarsem küsimus: "Kuidas minna Punasele väljakule?" ja "Kus on Nikolskaja tänav?", kusjuures mõnikord näitasid välismaalased lihtsalt fotot tänavast, vahendas RIA Novosti.

Moskva osutus MM-i külaliste jaoks üllatuste linnaks >>

Tihti küsiti vabatahtlikelt kus on "koertega metroojaam" – "Revolutsiooni väljak". Kõige ebatavalisemad olid järgmised küsimused: "Kus Lenin magab?", "Kas te abiellute minuga?" ja "Kui mul on ööpäevapilet, kas ma võin siis metroos ööbida?"

Linnavalitsus märgib, et maailmameistrivõistluste ajal töötab Moskva metroos igapäevaselt rohkem kui sada vabatahtlikku. Kõige sagedamini on turistid nende abi vajanud "Puškinskaja" ja "Revolutiooni väljaku" metroojaamades.

"Välismaalastel aidatakse mitte ainult orienteeruda linnas või metroos, vaid ka lahendada ebastandardseid probleeme," öeldakse teates.

Ühele nõustamisele kulub umbes 30 sekundit. Alates maailmameistrivõistluste algusest on nad juba aidanud 270 000 välismaalast. Vabatahtlikud võib ära tunda rinnamärgi, käesideme ja helepunase nokatsi järgi. Enamik neist räägib inglise, saksa, hispaania ja teistes keeltes.

Jalgpallisõprade emotsioonid peale esimesi play-off matše >>

Jalgpalli maailmameistrivõistlused toimuvad Venemaal 14. juunist 15. juulini. Mängud toimuvad 11 linnas, sealhulgas Moskvas, kus mängud toimuvad "Lužniki" ja "Spartaki" staadionidel.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
sport, vabatahtlik, küsimused, fännid, välismaalased, jalgpall, MM 2018, linnavalitsus, metroo, Venemaa, Moskva

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Tampere ligidal Virratis avastati automaattankla tankuri külge pandud skimmer, mille abil on võimalik pangakaardi andmeid kopeerida.

  16
 • Norra sõjaväelased

  Norra peaminister Erna Solberg teatas Berliinis toimuval üritusel Global Leader Dialogue vajadusest "suunata kõik jõud Venemaa heidutamisele". Tundub, et Erna Solberg kavatseb oma Baltikumi õekesed Dalia Grybauskaite ja Kersti Kaljulaidi varju jätta.

  20
 • USA presidendi julgeolekunõuniku John Bolton sõjalennubaasil Andrews

  Laupäeval, 20. oktoobril algab USA presidendi julgeolekunõuniku John Boltoni ringreis Lõuna-Kaukaasias. Valge Maja peamine "pistrik" ei varja, et ta sõidab sinnakanti USA riiklikke huve edendama.

  25