Jalgpalli maailmameistrivõistluste teise poolfinaali võitis Horvaatia,

Jalgpalli MM finaalis kohtuvad Prantsusmaa ja Horvaatia

Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
4320

Jalgpalli maailmameistrivõistluste teise poolfinaali võitis Horvaatia, kes oli lisaaja järel Inglismaast üle 2:1. Horvaatia oli lisaaja järel Inglismaast üle 2:1.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. Jalgpalli maailmameistrivõistluste teises poolfinaalis lõid nii Inglismaa kui Horvaatia normaalajal ühe värava ja kohtumine läks lisaajale.

MM-il jõudis esimesena finaali Prantsusmaa, kes alistas poolfinaalis Belgia 2:0.Inglismaa jaoks sai kohtumine hiilgava alguse, kui Luka Modric jooksis oma väravast 20 meetri kaugusel pikali Dele Alli ning järgnenud karistuslöögi keerutas Danijel Subašici selja taha Kieran Trippier, edastab ERR.

68. minutil suunas Ivan Perišic jalaga väravasse paremalt äärelt tulnud tsenderduse. Seejärel eksis Inglismaa kaitseliin mitmel korral, horvaadid ei suutnud seda aga ära kasutada ja mäng läks lisaajale.

Perisic oli horvaatide võiduväravani viinud sündmuste keskmes, kui lükkas 109. minutil karistusala nurgas palli peaga edasi ja Mario Mandžukic suunas selle Jordan Pickfordi jalgade vahelt Inglismaa värava võrku.

Teisipäeval, 10. juulil mängisid jalgpalli MM-i esimeses poolfinaalis Prantsusmaa — Belgia.

Kohtumise avaminutid kulgesid küllaltki tasavägiselt, kui kumbki meeskond ei soovinud rünnakutel liialt riskida. 51. minutil läks nurgalööki andma Antoine Griezmann ja pallile sai pea vahele Samuel Umtiti, kes viis Prantsusmaa 1:0 juhtima.

Hiilgava mängu teinud Perisic oli ka horvaatide võiduväravani viinud sündmuste keskmes, kui lükkas 109. minutil karistusala nurgas palli peaga edasi ja Mario Mandžukic suunas selle Jordan Pickfordi jalgade vahelt Inglismaa värava võrku. Inglased allesjäänud aja jooksul midagi ohtlikku luua ei suutnud ja nõnda pääses Horvaatia esmakordselt jalgpalli MM-finaali.Jalgpalli MM 2018

Ajaloo esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal kestavad 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis. Külastajad annavad mängude korraldusele ja võõrustajate suhtumisele ülikõrgeid hinnanguid.