15:02 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
6810

Arhitektuur, külalislahkus, maailmameistrivõistluste korralduslik pool ja loomulikult venelased ise... 2018. aasta jalgpalli MM on lõpule jõudmas. Venemaale oma meeskonda toetama saabunud Prantsuse fännid jagasid Sputnikuga oma muljeid.

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Prantsuse jalgpallihuvilisi on Moskva tänavail kerge ära tunda: mõõdetud samm, ekslev pilk ja mõistagi — Prantsuse lipu kujutis põskedel või kätel… 2018. aasta jalgpalli MM, kus Prantsuse võistkond võidult võidule liigub, andis fännidele võimaluse mitte ainult jalgpalli nautida, vaid ka vastuvõtjariiki avastada.

"Oleme kui põrgus". Lääne ajakirjandus paljastas Venemaa suure pettuse >>

Nende seast, kellega meil õnnestus Moskva tänavail suhelda, külastas valdav enamus Vene pealinna esmakordselt. Kõik avastasid enda jaoks midagi uut. 

Suurbritannia jalgpallisõbrad Venemaal
© Sputnik / Владимир Астапкович

"Venelastest räägiti, et "nad kaklevad kogu aeg ja tungivad fännidele kallale. Tegelikult selgus, et see pole hoopiski nii! Nad on normaalsed! Ei, see on hea riik," ütles Loïc, kes saabus Nizzast.

"Me võõrustasime 2016. aastal Euroopa meistrivõistlusi, kuid siinne atmosfäär on palju parem kui Prantsusmaal," ütles prantslane, kes märkides Lõuna-Ameerika fännide suurt arvu, nendib kahetsusega, et "prantslasi on vähevõitu."

Jalgpalli MM 2018>>

Prantsuse meeskonna toetajad on sellel MM-il tõepoolest vähemuses. Riikliku jalgpalliföderatsiooni ja FIFA sõnul saabus Venemaale 17-20 tuhat Prantsuse fänni.

Ent need, kes saabusid, on väga rahul: "Oleme vaimustunud — see on suurepärane linn, väga ilus, äärmiselt puhas. Venelased on lihtsalt toredad, kirjeldasid Moskvat innustunult Lille"st saabunud "Margerie ja Alain.

Küsimusele, mis teda Venemaal kõige enam rabas, vastas Margerie peale mõnehetkelist mõttepausi: "Puhtus. Siin on palju puhtam, kui meil. Ja korralduse tase — kõik on väga lahe."

Mida oligi karta: Venemaa ründas endisi liiduvabariike XXI sajandi relvaga >>

Isère departemangu väikelinnast Huezist saabunud Maxime ütles, et talle avaldas suurimat muljet Venemaa pealinna arhitektuur:

"Viimase saja aasta jooksul on siin rajatud palju ehitisi. Prantsusmaal on rohkem ajaloolisi, vanemaid hooneid. Nõukogude ajal ehitatu kujutab endast kultuuri, mis on kaasaegsem ja lähem kui prantsuse kultuur tervikuna."

Moskvas viibitud mõne päeva jooksul jõudis Maxime külastada Punast väljakut, vaadata mitut katedraali ja vaatamisväärsusi ning käia turul. 

"Siinne atmosfäär näitab Venemaad teisest küljest, mitte sellisena, nagu meedia teda kujutab. Ajakirjandus räägib ainult poliitikast, aga Venemaale saabudes näed vene rahvast ja kõike muudki ning see on väga meeldiv," lausus Maxime. Ta märgib ka turvameetmetest, mida MM-i aegse julgeoleku tagamiseks rakendatakse, "nagu kõikjal tänapäeval". "See on julgustav," lisab ta.

"Peab ise kohale sõitma ja Venemaad vaatama, peab tulema teiste kultuuridega tutvuma, et kujundada omaenda arvamus," lisas Maxime.

Inglise vutifännid: "Ärge uskuge seda, mida ajalehtedest loete" >>

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)

Samal teemal

Jaapani vutifännid laulsid "Katjuušat" ja sõid boršši
Jalgpallisõprade emotsioonid peale esimesi play-off matše
Venelannadest jalgpallifännid MM staadionidel
Tagid:
Läänemaailm, tsivilisatsioon, agitpropaganda, fännid, propagandasõda, propaganda, Jalgpalli MM, Saransk, Volgograd, Samara, Sotši, Sankt-Peterburg, Moskva, Venemaa

Peamised teemad