23:45 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
40 0 0

Jalgpalli maailmameistrivõistluste käigus tõkestasid Venemaa eriteenistused ligi 25 miljonit küberrünnakut või muud kuritegelikku sekkumist riigi teabetaristusse, ütles Venemaa president Vladimir Putin kohtumisel 2018. aasta MM-i turvalisuse tagamise staabi esindajatega.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Putin tänas Venemaa ja välismaiste eriteenistuste töötajaid, teatades, et MM-il tagasid julgeoleku 34 riigi 55 eriteenistuse ja õiguskaitseorgani 126 esindajat, edastas RIA Novosti.

Infantino nimetas jalgpalli MM-i Venemaal kõigi aegade parimaks >>

Riigipea märkis, et maailmameistrivõistluste külalised tundsid end Venemaal turvaliselt ning venemaalsed ise, nagu ka välisriikide jalgpallisõbrad ülemääraste piirangutega kokku ei puutunud.

"Inimesed, kes olid meie maale külla sõitnud, said rahulikult ja mugavalt kogu riigi ulatuses linnast linna liikuda ja nii staadionidel kui fännialadel lemmikmeeskondade mänge vaadata," ütles Putin, lisades, et rakendatud turvameetmed ei põhjustanud liigseid ebamugavusi.

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimusid 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.

2018. aasta maailmameistrivõistluste viimane mäng toimus Moskvas "Lužniki" staadionil pühapäeva, 15. juuli õhtul. Jalgpalli maailmameistriks krooniti Prantsusmaa, kes alistas põnevas finaalis Horvaatia 4:2, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rahvusvahelise Jalgpalliföderatsiooni (FIFA) president Gianni Infantino teatas, et 2018. aasta maailmameistrivõistlused Venemaal osutusid kõige paremateks turniiri korraldamise ajaloos.

Putin andis jalgpalli MMi teatepulga edasi Katarile >>

Kremlis toimus pühapäeval tseremoonia, mille käigus anti Katarile üle volitused 2022. aastal jalgpalli maailmameistrivõistluste korraldamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
ühiskond, turvalisus, küberrünnak, julgeolek, Jalgpalli MM, eriteenistus, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad