18:14 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
4310

Läinud nädalal olid Vabaduse väljakul Tallinna Kesklinna Valitsuse poolt korraldatud jalgpalli meistrivõistluste ühisvaatamised väga populaarsed.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. 6.–15. juulini oli kõigil tallinlastel ja linna külalistel võimalus Vabaduse väljaku suure ekraani vahendusel saada osa jalgpalli meistrivõistluste melust. Avalikel otseülekannetel näidati nii veerand- kui poolfinaale ja ürituste sari päädis meeleoluka finaalmatši ühisvaatamisega, vahendas Pealinn.

Jalgpalli MM: Prantsusmaa tuli maailmameistriks >>

"Meil on hea meel, et ühisvaatamised olid nii menukad – ülekandeid Vabaduse väljakule vaatas kokku ligi viis tuhat inimest," ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

"Jalgpall on mäng, mis ühendab ning tõestab, et isegi väikesed võivad olla suured. On hea meel, et fännide seas valitses sõbralik õhkkond," lisas Svet.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul ei tähenda MM-i lõpp, et sellega saab otsa jalgpalli suvehooaeg.

"Tuletan meelde, et juba 15. augustil toimub Tallinnas Lilleküla staadionil unikaalne sündmus – UEFA superkarika mäng, kus pistavad rinda Madridi Real ja Atletico. Kuna kõigil Eesti jalkafännidel ei olnud võimalust pileteid staadionile osta, siis loodame, et meil õnnestub ka seda mängu Vabaduse väljaku suurel ekraanil üle kanda. Sel juhul saavad kõik tallinlased ja pealinna külalised selle suure jalgpallipeo osaks," ütles Belobrovtsev.

UEFA Superkarikas Tallinnas toimub ilma Ronaldota >>

Tallinna Kesklinna valitsus tänab meeldiva koostöö eest spordi- ja noorsooametit, politsei- ja piirivalveametit ning munitsipaalpolitsei ametit, kes kõik panustasid ürituste õnnestumisse. Samuti tänab Kesklinna valitsus ühisvaatamisi külastanud spordisõpru.

Pühapäeval tähistas jalgpalliklubi FC Levadia ja Lasnamäe linnaosa valitsus jalgpalli MM-i finaalmängu suure jalgpallifestivaliga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Inglise koondis peale kaotust Belgiale
© Sputnik / Владимир Астапкович

Pae pargis toimusid lastele jalgpallitreeningud, My Fitnessi vabaõhu aeroobika ning päeva lõpetas jalgpalli MM-i finaalmängu ühisvaatamine.

"Kindlasti jääb selle aasta suve märksõnaks jalgpall. Ja sellest sündis ka mõte, et finaali võiksime vaadata kõik koos," märkis Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva.

Tallinna Pae pargis toimub jalgpallifestival >>

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimusid 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.

Moskva Lužniki staadionil krooniti jalgpalli maailmameistriks Prantsusmaa, kes alistas põnevas finaalis Horvaatia 4:2, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
ühiskond, ekraan, Jalgpalli MM, Vabaduse väljak, tallinn, Eesti

Peamised teemad