12:23 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Sport
lühendatud link
Jalgpalli MM 2018 (84)
4611

Venemaa president Vladimir Putin lubas välisriikide jalgpallifännidele rakendada aasta lõpuni Venemaa Föderatsiooni külastamiseks viisavabadust.

TALLINN, 18. juuli — Sputnik. President teatas sellest 15. juulil pärast maailmameistrivõistluste Prantsusmaa ja Horvaatia vahelist finaalmängu toimunud ajakirjanike pressikonverentsil, vahendas RIA Novosti

Jalgpalli MM 2018>>

"Arvan, et teeme nii: välismaa jalgpallisõpradele, kellel on praeguse seisuga välja andnud fännipassid, kehtestame me Venemaa Föderatsiooni territooriumile kuni käesoleva aasta lõpuni mitmekordse ja korduva viisavabaduse," ütles Putin.

"Loodan, et nad, vähemalt paljud neist, kasutavad seda ja tulevad koos sõprade ja pereliikmetega Venemaale veel rohkem kui ühe korra," lisas Venemaa president.

Ka Eesti fännid tervitavad Putini "viisavabaduse" algatust. See uudis oli neile meeldivaks üllatuseks.

Üks selline jalgpallisõber on Tallinna elanik Igor Denissov, kes koos oma poja Arseniga viibis Venemaa-Egiptuse (19. juunil Peterburis) ja Prantsusmaa-Taani kohtumisel (26. juunil Moskvas). Nad kavatsevad külastada neid linnu enne aasta lõppu veel kord.

"Nii Peterburi kui ka Moskva ei ole Tallinnast eriti kaugel, sinna võiks minna vaatama näiteks Meistrite Liiga ja Venemaa meistrivõistluste mänge. Ja vaadata võiks mitte ainult jalgpalli, vaid ka, ütleme, mitmesuguseid kontserte. Mu poeg läheb koos meeskonnaga novembris toimuvale turniirile Peterburi. Viisaküsimusega on nüüd lihtsam," ütles Igor Denissov oma kommentaaris portaalile Sputnik Eesti.

Ligi viis tuhat inimest vaatas Vabaduse väljakul jalgpalli >>

Ajaloos esimesed jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaal toimusid 14. juunist kuni 15. juulini 2018. aastal 11 linnas — Moskvas, Peterburis, Samaaras, Saranskis, Rostovis, Sotšis, Kaasanis, Kaliningradis, Volgogradis, Nižni-Novgorodis ja Jekaterinburgis.

Teema:
Jalgpalli MM 2018 (84)
Tagid:
viisavabadus, Jalgpalli MM, MM 2018, fänn, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad