13:23 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Sport
lühendatud link
46 0 0

Sel laupäeval 4. augustil toimub esmakordselt Ironman Tallinn triatlon, mis toob pealinna tuhandeid väliskülalisi. Sportimise ja kaasaelamise võimalusi jagub mitmeks päevaks, sest 1.-5. augustini on lisaks täispikale triatlonile mitmeid teisi üritusi.

TALLINN, 30. juuli — Sputnik. Tänasel pressikonverentsil tutvustasid nädala programmi, ettevalmistusi ja liikluskorralduse teemasid peakorraldaja Ain-Alar Juhanson, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, spordi- ja noorsooameti juhataja asetäitja Ain Kivi ning Kesklinna politseijaoskonna patrulltalituse juht Taavi Kirss, teatab Tallinna linnavalitsus.

Ligi viis tuhat inimest vaatas Vabaduse väljakul jalgpalli >>

"Tallinnasse tuleb võistlema ja kaasa elama vähemalt 3000 väliskülalist terveks nädalaks, et osa saada esmakordsest Ironman Tallinn triatlonist ja teistest sündmustest. Kõik on oodatud kaasa elama! Tallinn ja Eesti riik saab nüüd tuntuks Ironmani võistluse kohana ning lisaks spordipealinna rahvusvahelisele tuntusele on Ironmani toimumisel ka väga suur majanduslik mõju," rääkis peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

"Ironman Tallinn võistluse võõrustamine on mitmel põhjusel suurepärane võimalus – Tallinnas on uus ja suur rahvusvaheline spordisündmus, mis tutvustab Tallinna linna ja Eestit kogu maailmale. Triatlonivõistluse korraldamine on ka uus kogemus, kuid kõik raskused on koostöös erinevate organisatsioonide ja partneritega siiamaani lahendatud," ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Ironman — Eesti triatlonihooaja tippsündmus >>

Ain-Alar Juhanson märkis, et võistluste trassid on tehtud selliselt, et võimalikult vähe häirida linlaste igapäevaelu ja liikluskorraldust, eriti Ironman Tallinn võistluspäeval 4. augustil.

"Ühtegi ühistranspordi liini ei panda seisma. Kümne peatuse asukohad on ajutiselt muudetud, kuid vabatahtlikud peatustes ja erinevad teavitustegevused aitavad leida ühistranspordi ning teised liiklusega seotud küsimused lahendada. Julgustan helistama võistluste infotelefonile 5300 1707," selgitas Juhanson.

4. augustil toimub esmakordselt Ironman Tallinn täispikk triatlon ning 1.-5. augustini on Vabaduse väljakul avatud võistluskeskus ja spordilaat. Ironman Tallinn triatlonile on registreerunud üle 1400 osaleja enam kui 50 riigist, kes peavad läbima 3,8 km ujudes, sõitma rattaga 180 km ning jooksma 42,2 km.

Lisaks toimuvad Pom'bel IRONKIDS laste võistlused 1. augustil, Seve Ehituse heategevusjooks asenduskodude laste toetuseks ning Telia 4:18:4 rahvatriatlon 5. augustil.

Petturid üritasid müüa olematuid pileteid UEFA karikamängule >>

Võistlusradade ületuseks tuleb arvestada ooteajaga ka jalakäijatel. Kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, kuid tuleks arvestada täiendava ajakuluga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid.

UEFA Superkarikas Tallinnas toimub ilma Cristiano Ronaldota
© AFP 2019 / PATRICIA DE MELO MOREIRA

Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele.

Liiklus avatakse operatiivselt kohe pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist. Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet ka infotelefonilt numbril 53 00 1707 ning e-posti aadressil liiklus@trismile.ee.

Ironman Tallinn korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja osalejaid toetavale kaasaelamisele.

Ironman Tallinn programmi leiab siit.

Tagid:
väliskülaline, triatlon, sport, ühiskond, Ironman Tallinn, IRONMAN, Tallinna linnavalitsus, Taavi Kirss, Ain Kivi, Ain-Alar Juhanson, Vadim Belobrovtsev, Eesti, Tallinn

Peamised teemad