19:23 22. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Sport
lühendatud link
106 0 0

Liiklejana tuleb jälgida tähelepanelikult sel päeva kehtestatud ajutist liikluskorraldust, reguleerijate märguandeid ning võtta aega liiklemiseks Pärnu maanteel ja Lääne-Harjumaal.

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. 4. augustil 2018 toimub esmakordselt IRONMAN Tallinn täispikk triatlon. Seoses üritusega rakendatakse sellel päeval riigiteedel suuremahulisi liikluspiiranguid alates hommikul 7.00-st kuni 17.30-ni, teatab Maanteeamet.

"Liiklejad peavad arvestama mitmete suletud teelõikude ja ümbersõitudega," selgitas Maanteeameti ajutise liikluskorralduse rakenduskoordinaator Jarmo Vooglaine. "Peamiselt puudutavad sulgemised Lääne-Harjumaad ning Tallinnast lääne poole väljuvaid teid."

Riigimaanteedest on suletud:

Tallinna–Paldiski maantee linna sees, Lahelepa tänavast kuni riigimaanteel Kiia ristmikuni (4,498-18,445).

Tallinna–Rannamõisa–Kloogaranna maantee Vitist kuni Keila–Joani (km 16,950-26,160).

Kiia – Vääna-Viti (km 0-13,579) ja Vääna – Keila-Joa (km 0-6,444).

Laagri – Harku lõik (km 2,25-6,279).

Ironman Tallinn triatloninädal toob pealinna tuhandeid väliskülalisi>>

Topi liiklussõlm ja Juuliku liiklussõlm ehk Saku–Laagri (km 0-8,640).

Карта маршрута Ironman Tallinn 2018
© Фото : Maanteeamet
Ironman Tallinn 2018 võistlus muudab 4. augustil Harjumaal liikluskorraldust.

Raskendatud on pääs Laagrisse, Tänassilma ning linnast väljuval suunal ka Sakku. Tallinna ringteel ja Tallinna–Pärnu–Ikla maanteel on läbipääs tagatud ja seal sulgemisi ei toimu.

Sakku pääseb linnast väljuval suunal läbi Kanama sõlme, sealt edasi mööda Tallinna ringteed ning läbi Tammemäe. Laagrisse pääseb Kadaka puiestee, Rohula ja Möldre tee kaudu ning läbi Saue liikudes.

Triatlon. Olümpia mängud 2016
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Seoses Topi sõlme sulgemisega muudetakse 4. augustil Veskitammi liiklussõlmes ajutist liikluskorraldust ning tagasi- ja vasakpööre avatakse kõigile liiklejatele. Ka on lubatud Pärnu maanteelt parempööre Tänassilma, ajutised piirded antud ürituse raames eemaldatakse. Veskitammi tagasipöördel saab sõita Tallinnasse ja Laagrisse, vasakpööre viib Tänassilma.

Liiklejana tuleb jälgida tähelepanelikult sel päeva kehtestatud ajutist liikluskorraldust, reguleerijate märguandeid ning võtta aega liiklemiseks Pärnu maanteel ja Lääne-Harjumaal.

Maanteeamet soovitab 4. augustil kasutada Pärnu maantee asemel linnast väljumiseks Männiku teed, Viljandi maanteed, Tartu maanteed, või Narva maanteed, Pärnu maanteel võib oodata suurenenud ajakulu linnast väljumiseks.

Otepääl toimub triatlonihooaja tippsündmus, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Филиппов

Suletud teelõikudele on tagatud ligipääs kohalikele elanikele, keda vajadusel eskorditakse koju või kodust välja, kuid ka sel juhul tuleb arvestada täiendavad ajakuluga.

Selleks et tutvuda kehtestatava liikluskorraldusega, Maanteeamet on lisanud üldjoonise (2.47 MB, PDF), kus on näidatud, millised lõigud on suletud ning kust on võimalik ümbersõite sooritada.

Palume enne sõite planeerida oma marsruuti vastavalt võimalustele. Võistlusmarsruudile on paigutatud ka liiklusreguleerijad, kes vajadusel liiklejaid täiendava informatsiooniga abistavad.

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet ka infotelefonilt numbril 5300 1707 ning e-posti aadressil liiklus@trismile.ee.

Sel laupäeval 4. augustil toimub esmakordselt Ironman Tallinn triatlon, mis toob pealinna tuhandeid väliskülalisi. Sportimise ja kaasaelamise võimalusi jagub mitmeks päevaks, sest 1.-5. augustini on lisaks täispikale triatlonile mitmeid teisi üritusi.

Ironman Tallinn programmi leiab SIIT.

Tagid:
liikluskorraldus, triatlon, Ironman, maanteeamet, Tallinn, Eesti

Peamised teemad