06:25 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Sport
lühendatud link
8501

Üks Eesti viimase kümnendi parimaid jalgpallureid Konstantin Vassiljev ei saanud rohelist tuld üleminekuks teise klubisse, ta jääb edasi Poola Gliwice "Piasti" ja püüab pääseda põhikoosseisu, ütles portaalile Sputnik Eesti mängija esindaja Jevgeni Novikov.

TALLINN, 1. august — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Kuigi Eesti jalgpallikoondise liige ei mahtunud "Piasti" uue hooaja koosseisu, jätkab ta klubiga sõlmitud lepingu järgsete kohustuste täitmist.

Portaalile Sputnik Eesti antud kommentaarides märkis jalgpalluri esindaja Jevgeni Novikov, et "Piasti" pakutud lepingu lõpetamise tingimused ei sobinud jalgpallurile ega tema agendile. Ja tingimused, mida pakuti "Piastile", ei sobinud Poola klubile. Leiti juba isegi uus klubi, mis oli valmis Vassiljeviga lepingu sõlmima, kuid "Piast" juhtkond ei olnud üleminekuga nõus.

Petturid üritasid müüa olematuid pileteid UEFA karikamängule >>

"Lepingut, mis kehtib veel kaks aastat, tuleb austada ja järgida, seda lepingut ei ole keegi tühistanud. Kuid me kõik oleme väga pettunud klubi suhtumise pärast Kostjasse. Kui Vassiljev sai 2017. aastal vabaks, oli meil umbes kümme varianti, kuid me valisime "Piasti", sest see klubi oli väga järjekindel ja pakkus ise kolmeaastast lepingut, see tähendab, et oli mitu olulist tingimust, miks minna just "Piasti", — ütles Novikov.

Konstantin Vassiljevi võimalus pääseda meeskonna põhikoosseisu säilib, märkis agent — mängija treenib eriprogrammi alusel: "Võimalus põhikoosseisu naasta on olemas, kuid ma arvan, et kui teda oleks põhikoosseisus näha tahetud, oleks ta sinna juba arvatud. Mingeid pingeid peatreeneriga pole, lihtsalt praegu on olukord selline, et põhikoosseisus teda ei nähta – ja ongi kõik."

Teistes klubides mängimise võimalusi otsitakse samuti aktiivselt. "Piastiga" peetakse pidevalt läbirääkimisi Kostja (nii tavatsevad Vassiljevit kutsuda Eesti koondise jalgpallifännid) tuleviku üle, kuid esialgu ei ole pooled konkreetsete tulemusteni jõudnud.

Mõtetega perekonna juures

Uut klubi valides juhindub jalgpalliagentuur sellest, et Konstantin Vassiljevi lapsed käivad koolis ja poolaastase rendilepinguga ei tahaks õppeaastat lõhkuda: "Me tulime "Piasti" ka sellepärast, et kolm aastat oleks olukord stabiilne, perekond on Konstantinile ikkagi kõige tähtsam."

Vastuvõetav oleks aastaks rendile minna, pärast seda jääb leping "Piastiga" veel üheks aastaks. Seetõttu jääme meeskonda ja jälgime olukorra edasist arengut," lisas jalgpalluri agent.

Ligi viis tuhat inimest vaatas Vabaduse väljakul jalgpalli >>

Eesti poolkaitsja Konstantin Vassiljev, nagu Sputnik Eesti on juba kirjutanud, läks Poola "Piasti" 2017. aasta suvel vaba mängijana ja sõlmis kolmeaastase lepingu. "Piasti" eest oli Vassiljev mänginud ka varem (hooajal 2014-2015), misjärel ta mängis paar hooaega teises Poola klubis Bialystoki "Jagiellonia".

Enne Poola meistrivõistlusi mängis Konstantin Vassiljev Tallinna "Levadias", Sloveenia "Naftas" ja "Koperis" ja Venemaa Permi "Amkaris". Oma kodumaa rahvusmeeskonna eest on jalgpallur mänginud 104 korral ja löönud 23 väravat.

Kolmel korral on Konstantin Vassiljev tunnistatud Eesti parimaks jalgpalluriks.

Tagid:
parim, sport, leping, jalgpall, FC Levadia, Piast, Jevgeni Novikov, Konstantin Vassiljev, Poola, Eesti

Peamised teemad