15:10 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Sport
lühendatud link
54 0 0

4. augustil toimus esimest korda Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud Ironman Tallinn täispikk triatlon. 80% osalejatest olid välisriikidest, mis teeb sellest Eesti ühe kõige rahvusvahelisema spordisündmuse.

TALLINN, 6. aug — Sputnik. Kokku lõpetas Ironman Tallinn triatloni 1075 individuaalosalejat ning 56 võistkonda ehk 1243 osalejat 52 riigist, vahendas Pealinn.

Ironman sarja triatloni toimumine tõstis Eesti ja Tallinna spordimaailma kaardile uuel tasemel, mida kinnitasid ka rajaääres kaasaelanud rahvusvaheline publik ja rahvarohke kangelaste tund Vabaduse väljakul ehk tund aega enne finiši sulgemist kui oodati viimaseid lõpetajaid.

Ironman Tallinn triatloninädal toob pealinna tuhandeid väliskülalisi >>

Ironman täispika triatloni läbimiseks tuleb ujuda 3,8 km, sõita rattaga 180 km ning joosta 42,2 km. Ironman Tallinn läbimise ajalimiit oli 17 tundi. Kogu võistluspäevast tehti otseülekanne nii ironman.com kui ka TV6 otse-eetris.

Esmakordselt peetud Tallinna Ironmanil võidutses šveitslane Philipp Koutny
© Фото : блог philippkoutny

Lisaks Marko Alberti 3. kohale professionaalsete sportlaste arvestuses tegi heameelt, et Tallinnas tagasid endale koha Ironman maailmameistrivõistlustele vanuserühmade arvestuses Taavi Kaiv, Harri Sokk, Ahti Suppi ja Joona Saluveer.

Suur spordisündmus oma kestvusega ja mitmed lisavõistlused panid proovile meditsiiniteenuste taseme. "Vara on anda üksikasjalikku hinnangut, kuid arvestades osalejate hulka ning muutlikke olusid – võrdlemisi jahe vesi, tugev vihm ja libe tee rattasõidu ja jooksu ajal ning hiljem ka kuumus pärastlõunal —, siis tuleb tunnustada kõigi osapoolte pingutusi."

"Suure rahvusvahelise spordisündmuse õnnestumisele aitasid kaasa enam kui 1200 vabatahtlikku Eestist, kuid ka Suurbritanniast, Venemaalt, Rootsist ja teistest riikidest," ütles Ain-Alar Juhanson. Spordivabatahtlikke aitasid leida ja koolitada spordivabatahtlike liikumine SCULT. Vabatahtlikena osalesid korralduses näiteks ka jooksja Roman Fosti ja triatleet Aleksander Latin.

Ironman Tallinn korraldajad ja kõik koostööpartnerid töötasid väga pikka aega nii ettevalmistuste etapis kui ka võistluste nädalal selle nimel, et Ironman Tallinn ja teised üritused saaksid hästi ja turvaliselt korraldatud.

Ironman Tallinn 2018 võistlus muudab Harjumaal liikluskorraldust >>

Võistluste radade ning korralduse prioriteet oli see, et see võimalikult vähe häiriks pealinna ja kaasatud omavalitsuse liiklust ning pakkuda samas kvaliteetset korraldust võimalikult heade teede näol ning näha ka Tallinna ja ümberkaudsete kaunite paikade loodust.

"Tänan kõiki koostööpartnereid, toetajaid, linna- ja omavalitsuste elanikke ning Tallinna külalisi, et saime hakkama nii suure spordinädala ja Ironman Tallinn korraldamisega," ütles Ain-Alar Juhanson.

Sellise sündmuse korraldamiseks on vajalikud head lennu-, laeva- ja maantee ühendused ning majutuskohtade arv. Võõrustasime ligi umbes 4000 väliskülalist ja sellel on väga tähtis roll, et tutvustada Tallinna ja Eestit.

Tallinn
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kokku osales triatlonifestivali nädalal üle 2000 osaleja, sest toimusid Pom"bel IRONKIDS lastevõistlused, Seve Ehituse heategevusjooks koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi lastefondiga ning Telia 4:18:4 rahvatriatlon ning kaitseväe meistrivõistlused duatlonis.

Järgmisel aastal toimub Ironman Tallinn triatlon 3. augustil ning korraldajate soov on taaskord pakkuda sportimise ja kultuuriprogrammi ning kaasaelmise võimalusi tuhandetele inimestele.

Ironman Tallinn triatloni võitis Philipp Koutny Šveitsist ajaga 8:01:18. Marko Alberti kõrged eesmärgid, pikka aega juhtimine ning 3. koht pakkusid rohkelt kaasaelamise võimalusi ja emotsionaalseid hetki tippspordi tasemel. Raivo E. Tamme sportlik eeskuju ja isiklik suursaavutus täispika triatloni läbimise näol liigutas väga paljusid.

Marko Albert ujus 3,8 kilomeetrit 46 minutiga, edu 180 km pikkusele rattadistantsile minnes oli kolm ja pool minutit. Ka rattarajal näitas juuli keskel Taanis rahvusvahelise triatloni liidu MM-il kolmanda koha saavutanud Albert head kiirust.

Viimastel kilomeetritel tuli Albertil mööda lasta ka sakslane Marc Duelsen. Nii tuli ta üle lõpujoone kolmandana, võitjast kuus minutit hiljem, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков
Ironman Tallinn triatlon tutvustas Eestit üle maailma
Tagid:
triatlon, külalised, välismaa, sport, turist, Ironman Tallinn, Marc Duelsen, Marko Albert, Philipp Koutny, Eesti, Tallinn

Peamised teemad