06:38 22. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
Magnus Kirt sai Berliinis pronksmedali kaela

Magnus Kirt võitis EM-il pronksi

© AP Photo / Matthias Schrader
Sport
lühendatud link
2710

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel Berliinis karjääri esimese tiitlivõistluste medali võitnud odaviskaja Magnus Kirt sai Berliini kesklinnas peetud medalitseremoonial pronksi kaela.

TALLINN, 11. august — Sputnik. Kirt viskas finaalis kohe avakatsel 85.96, millega võitis pronksi.

Euroopa meistriks tuli 89.47 visanud sakslane Thomas Röhler ja hõbeda võitis samuti sakslane Andreas Hoffmann 87.60-ga.

"Väga äge! Nagu näha oli, siis see ala läks rahvale võib-olla kõige rohkem korda! Väga lahe!" ütles Kirt vahetult pärast medali kaelasaamist ERR-ile."See on väga hinnaline, sest see on mu esimene medal ja esimesed asjad on alati erilised minu jaoks."

EM toimub Berliinis 6.-12. augustini 2018. aastal.

Berliin on varem korraldanud kergejõustiku MMi (2009), kergejõustiku EM on Saksamaal toimunud aga kahel korral — 1986. a võistlused toimusid Stuttgartis ja 2002. a Münchenis.

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel kuulub Eesti koondisesse 22 sportlast.

Tagid:
pronksmedal, kergejõustik, EM, Magnus Kirt, Berliin, Eesti

Peamised teemad

 • Baltimaade suurimat panka kahtlustatakse mõeldamatus, illustreeriv foto

  Tuleb välja, et Swedbanki kaudu pesti Baltimaades "tumedatest" riikidest tulnud suuri rahasummasid. Kes sellise teabe välja kaevas, on ametlikult teadmata, kuid välja öeldi see Rootsi televisiooni suu läbi. Ja nüüd vappuvad kõik kolm Balti vabariiki kui palavikus.

  34
 • Ukraina töölised avaldavad meelt, illustreeriv foto

  Eesti kaitsepolitsei (KaPo) juhi asetäitja Martin Arpo ütles majandusjulgeolekukonverentsil Eesti 100Pluss Visioon esinedes, et järsult suurenenud venekeelse tööjõu sissevool mõjutab integratsiooniprotsessi edukust riigis.

  19
 • Vladimir Putin Novosibirskis noori teadlasi premeerimas

  Kui jälgite tähelepanelikult president Putini Föderaalkogule esitatud sõnumit ning LKA direktori Gina Haspeli ja Rahvusliku Julgeoleku nõuniku Dan Coatsi poolt hiljuti USA seadusandjatele tutvustatud ühisaruande sisu, võite leida mitmeid väga huvitavaid ühispunkte.

  56