00:22 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Sport
lühendatud link
37 0 0

Pühapäeval sõidetud Baltikumi suurimal rulluisusündmusel, Tartu rulluisumaratonil, triumfeeris 42-kilomeetrisel distantsil meeste konkurentsis lätlasest tiitlikaitsja Reinis Znotiņš, naiste seas saavutas oma esimese võidu Tartu rulluisumaratonil Saskia Alusalu.

TALLINN, 26. august — Sputnik. Niisketel Tartumaa teedel peetud maratonil oli meeste konkurentsis oodata Läti ja Eesti maavõistlust. Sõidu teisel neljandikul tegi teistega vahe sisse mullune võidumees Reinis Znotiņš, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Lätlane oli eest ära ligikaudu kaheksa kilomeetrit, kuid siis püüdis suur grupp ta kinni. Mõnevõrra ettearvatult jäigi maratoni saatus ka tänavu suure grupifiniši otsustada.

Saskia Alusalu OM-il: hiilgav sõit ja neljas koht >>

11-pealises grupis näitas taas teravaimat lõpukiirust Znotiņš lõpuajaga 1:09.10,23, edestades kaasmaalast Sandis Reinsonsit ja Mart Markust. Ürituse kolmekordne võitja Kert Keskpaik sai neljanda koha, olümpiamees Marten Liiv lõpetas kuuendana.

"Proovisin eest ära minna, aga ei tulnud välja, kuna grupp oli laskumistel liiga palju kiirem. Kui mind kinni püüti, siis teadsin, et tuleb grupifiniš ja hakkasin selleks varakult valmistuma. Grupifiniš on tihtipeale loterii, võib juhtuda ükskõik mida, aga seekord läks õnneks," ütles Znotiņš.

Naistest tegi Saskia Alusalu konkurentidega otsustava vahe sisse viimasel kümnel kilomeetril. Alusalu on varem olnud kahel korral Tartu rulluisumaratonil teine, tänavune võit oli esimene täistabamus. Talle järgnesid seekord Kristiine Kalev (+0.17) ja venelanna Julia Barakova (+0.18).

"Otsest plaani ei olnud, pigem vaatasin ja ootasin, et mis juhtuma hakkab. Naiste ja meeste ühisstart on ettearvamatu, sest oleneb natuke õnnest, et kuhu gruppi sattuda. Grupis sõites on aga allamäge sõidus tohutult suur eelis. Seega viimased kilomeetrid oli kahekesi ees olla ikka päris raske," rääkis Alusalu, kes sõitis lõpus koos Ott Telgaga.

Kokku registreeris tänastele põhisõitudele 932 rulluisusõpra, neist 440 pikale ehk 42-kilomeetrisele distantsile, 316 poolmaratoni distantsile ja 176 kõige lühemale, 10-kilomeetrisele distantsile.

Enne põhidistantse olid kavas ka lasteüritused, kus rullis esialgsetel andmetel 347 last – neist 238 tillusõitudel ja 109 minimaratonil.

Järgmine osavõistlus Kuubiku sarjas on 21. Tartu rattamaraton, mis leiab aset 15.–16. septembril.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud >>

PyeongChangi olümpiamängudel esmakordselt kavas olnud kiiruisutamise ühisstardiga sõidus tegi avatseremoonial Eesti lippu kandnud Saskia Alusalu taktikaliselt hiilgava sõidu ning sai tasuks neljanda koha, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

2018. aasta taliolümpiamängud toimusid 9.–25. veebruarini. Eestist osales taliolümpiamängudel 22 sportlast.

Tagid:
võit, rulluisud, sport, rulluisumaraton, Reinis Znotiņš, Saskia Alusalu, Läti, Baltikum, Tartu, Eesti

Peamised teemad