20:59 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sport
lühendatud link
35 0 0

Spordinädala eesmärk on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi.

TALLINN, 2. september — Sputnik. 23.-30. septembril tuleb taas Eesti suurim liikumisharrastuse alane ettevõtmine – Spordinädal 2018, mille raames korraldatakse üle Eesti ligi tuhat spordisündmust kokku enam kui 100 000 inimesele, vahendas Pealinn.

Spordinädal püstitas rekordi! >>

Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juht Peeter Lusmägi sõnul on tänavu põhitähelepanu suunatud eeskätt haridusasutustele, tööandjatele ja spordiklubidele, kelle korraldatud sündmuste abil saab Spordinädalast Eestis osa hinnanguliselt üle saja tuhande eestimaalase.

"Inimesed otsivad sageli elustiili muutmiseks sobivat hetke ja pidepunkti. EOK arvates on üks sobiv moment oma liikumisharjumuste muutmiseks just Spordinädal. Soovime oma üleskutsega alustada uut elu jõuda ka nende ligi 50 protsendini Eesti elanikest, kes ei tegele liikumisharrastusega piisavalt või üldse mitte," rääkis Lusmägi.

Neljandat korda tähistatav liikumist ja tervislikke eluviise edendav üleeuroopaline ettevõtmine on kasvanud Eesti suurimaks inimesi liikuma innustavaks kampaaniaks.

Spordinädalast võtavad terves Eestis osa sajad üldhariduskoolid, suur hulk spordiklubisid ning ettevõtteid ja organisatsioon ning nädal saab olema täis põnevaid avatud treeninguid, liikumispäevi, matkapäevi, spordivõistlusi, tervisepäevi, sportlikke väljakutseid ja aktiivset liikumist.

Septembri lõpus tähistatava Spordinädala jooksul toimub terves Eestis ligi 1000 sündmust. Kui mullu kandsid spordinädala põhiraskust koolid ja spordiklubid, siis tänavu annavad õnnestumisse suure panuse ka tööandjad, kes korraldavad sportlikke ettevõtmisi oma töötajatele.

Spordinädalaga on oodatud ühinema kõik Eesti ettevõtted, haridusasutused ja spordiklubid, korraldades selleks oma spordinädala sündmuse. Lähemat infot leiab ja registreerida saab kodulehel.

Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, olümpiamedalist Allar Levandi, kulturismimeister Ott Kiivikas ja treener Sandra Raju, kes külastavad Spordinädala kalendrist valitud sündmusi ja jagavad seal liikumisrõõmu.

Jüri Ratase XIV jalgrattavõistlusel startis ligi tuhat rattasõpra >>

EOK ja Ühenduse Sport Kõigile rahvastiku kehalise aktiivsuse uuringud on näidanud, et ligi pool Eesti elanikkonnast ei liigu piisavalt.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel peaksid täiskasvanud tegelema mõõduka intensiivsusega aeroobse kehalise tegevusega vähemalt 150 minutit või kõrge intensiivsusega aeroobse treeninguga vähemalt 75 minutit nädalas.

Samuti võib neid kahte kombineerida. Aeroobset tegevust peaks sooritama vähemalt 10-minutiliste intervallidena.

Spordinädal 2018 avatud tähtsündmused on:

  • 22. septembril Spordinädala avamine Vabaduse väljakul "Eesti Tervisemess – Liikuma!" raames;
  • 23. septembril Olümpiapäev Kõrvemaa rattamaratonil;
  • 28. septembril Liikumispäev 2018;
  • 29. septembril BeActive Night MyFitness Ülemiste Citys.

Samuti saavad nädala jooksul toimuma piirkondlikud tähtsündmused kõikides maakondades. Vaata lisaks ja registreeri oma liikumisüritus siin.

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

Laupäeval avatakse Tartus Euroopa spordinädal >>

Suurima panuse Spordinädala 2017 sõnumi levitamisel Eestis andsid üldhariduskoolid ja lasteaiad, kelle initsiatiivil sai teoks koguni 571 sündmust. Spordiklubid pakkusid inimestele täiendavaid liikumisvõimalusi 148 ning tööandjad 134 korral. Ühtekokku registreeriti spordinädalal Eestis ligi 162 000 osaluskorda, mis teeb sellest suurima liikumist ja tervislikke eluviise propageeriva sündmuse Eestis, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
liikumine, tervis, ühiskond, sport, spordinädal, EOK, Peeter Lusmägi, Eesti

Peamised teemad