19:29 27. November 2020
Kuula otse
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
Sport
lühendatud link
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
7820

Ei mured mängijate koosseisuga ega erutus enne otsustavat heitlust Kreekaga ei mõjutanud Eesti jalgpallikoondise positiivset häälestust oma esimesel ettevalmistaval treeningul UEFA Rahvuste liiga mängudeks, mida vaimustusega jälgisid lasteaias käivad mudilased ja nende kasvatajad.

TALLINN, 4. september — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Esimeseks treeninguks on jalgpallurite meelest väga tähtis emotsionaalne komponent, ning Eesti koondise treeneritel ongi koos mängijatega õnnestunud luua meeskonnas hea ja positiivne õhkkond.

Eesti jalgpallikoondise vutimehed tulid kokku esmaspäeval, 3. septembril Tallinnas A. Le Coq Arena staadionil, kus juba eeloleval laupäeval toimub UEFA egiidi all peetava Rahvuste liiga uue turniiri avakohtumine – eestlased mängivad seal kreeklastega. Riigi tähtsaimalt jalgpallistaadionilt suundusid mängijad ja treenerid jalgsi lähedal asuvale Eesti Jalgpalli Liidu Tallinna noorte treeningukeskuse (EJL TNTK) jalgpalliväljakule.

© Sputnik / Денис Пастухов
Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus

Jalgpallurite sellel loodusliku muruga väljakul toimunud treening ei olnud ülipingeline, vaid kulges pigem "lõõgastusrežiimis". Treeninguks kasutati Rahvuste liiga turniiri uusi ametlikke palle.

Eesti koondise üks viimaste aastate võtmemängijaid Konstantin Vassiljev väitis kommentaaris portaalile Sputnik Eesti, et esimesel treeningul võib-olla otsustavat tähendust olulisteks mängudeks valmistumise perioodil ei ole, kuid meeskonnakaaslastega kohtumise hetk ise on küllaltki emotsionaalne ja annab kogu koondisele hea laengu.

Полузащитник сборной Эстонии Константин Васильев
© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti koondise üks viimaste aastate võtmemängijaid Konstantin Vassiljev

Kreeka on väga raske vastane, kes ei tule Eestisse mütsiga lööma, kuna tahab uuel turniiril samuti edukalt startida.

"Püüame teha parima, eks üritame vastase nõrkadest kohtadest aimu saada ja katsume neid kavalalt ära kasutada. Mis puudutab minu mängupraktika puudumist Poola kõrgemas liigas, siis see on minu esimene sedasorti kogemus. Olukorda realistlikult hinnates saan aru, et täit valmidust koondise eest mängimiseks mul ei ole, aga päästa võib see, et veel on jäänud viis päeva – saab treenida ja oma vormi parandada," ütles Konstantin Vassiljev.

Reim teatas koosseisu mängudeks Kreeka ja Soomega >>

Inglise Fulhami poolkaitsja Mattias Käit tõi samuti esile kohtumise meeldiva aspekti. "Me pole üsna kaua üksteist näinud, seetõttu on mul hea meel partneritega rahvuskoondises kokku saada. Täna toimub treening kergema koormusega, mõningaid mängijaid pole veel kohal (puudus näiteks Ragnar Klavan – toim.), aga juba on olemas ühtsustunn," ütles Käit.

"Kahtlemata on treeningute puhul oluline taktika. Tavaliselt esimesel treeningul seda ei ole, kuid juba mitu päeva enne mängu algab ettevalmistus konkreetse vastasega mängimiseks ja mängijatele antakse teada, millisel positsioonil keegi mängib, kes on rohkem suunatud ründama ja kes kaitsele," lisas Käit.

Полузащитник сборной Эстонии Маттиас Кяйт
© Sputnik / Вадим Анцупов
Inglise Fulhami poolkaitsja Mattias Käit

Kahjuks on 20-aastane Käit, kes aasta tagasi lõi Tallinnas võiduvärava Küprose vastu, sunnitud sel aastal mängust välja jääma – sportlast ootab ees operatsioon.

Treeningul viibisid, nagu ülalpool mainitud, Peetri asula Aruheina lasteaia lapsed, kes treenivaid jalgpallureid igati takka innustasid ja tõid Eesti koondise esimese treeningu rahulikku meeleollu omajao tõelist jalgpalliõhustikku.

"Kuna mehed mängivad nädalavahetusel Kreekaga, tuli mulle pähe mõte, et oleks tore vaadata, kuidas nad treenivad, mismoodi see välja näeb. Kirjutasin Eesti Jalgpalli Liitu (EJL), selle esindajad võtsid idee kohe hurraahüüetega vastu ja kutsusid meid kohal," lausus portaalile Sputnik Eesti kommentaariks Aruheina lasteaia töötaja Kerttu.

 • Дети наблюдают за тренировкой сборной Эстонии по футболу
  Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Тренировка сборной Эстонии по футболу
  Eesti koondise treening
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Тренировка сборной Эстонии по футболу
  Eesti koondise treening
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Учитель детского сада Aruheina Кертту
  Aruheina lasteaia õpetaja Kerttu
  © Sputnik / Вадим Анцупов
 • Футболисты раздают автографы детям
  Jalgpallurid jagavad autogramme
  © Sputnik / Вадим Анцупов
1 / 5
© Sputnik / Вадим Анцупов
Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus

"Lastele meeldib toimuv väga, nad toetavad kõigest hingest jalgpallureid, kes tegid nendega ühisfoto, ning pärast treeningut jagavad kõigile soovijatele autogramme. Lasteaias mängivad lapsed ka jalgpalli – mina olen kehalise kasvatuse õpetaja ja õpetan neid seda mängima," lausus Kerttu.

Jalgpallurid alt ei vedanud ja pärast treeningut oli lastel, nende kasvatajatel ja mõnedele lastele järele tulnud lapsevanemail võimalik saada oma spordisärkidele või mängueelsetele kavalehtedele Eesti jalgpallurite ja treenerite allkirju.

Teema:
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
Tagid:
vutifännid, lapsed, sport, treening, jalgpall, lasteaed, Eesti Jalgpalli Liit, jalgpallikoondis, UEFA, A. Le Coq Arena, Kreeka, Tallinn, Eesti

Peamised teemad