19:38 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Sport
lühendatud link
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
3430

Eesti jalgpallikoondise mängijad rääkisid portaalile Sputnik Eesti, miks meeskond võib Soomega mängides näidata paremat jalgpalli kui eelmises mängus Kreeka vastu ja saada UEFA Rahvuste liiga välismängult olulisi punkte.

TALLINN, 11. september — Sputnik, Deniss Pastuhhov. Eesti rahvusmeeskonna järgmine kohtumine Rahvuste liiga turniiril Soome jalgpallikoondise vastu toimub teisipäeval, 11. septembril, Turus algusega kell 21:45. Mängu teenindab Iisraeli kohtunikebrigaad, mida juhib Orel Grinfeld. Portaal Sputnik Eesti korraldab mängust on-line ülekande.

Kolme päeva eest jäid eestlased esimeses Rahvaste liiga kohtumises Tallinnas alla Kreekale 0:1.

Eksklusiivne: Eesti rahvusmeeskonna kapten kommenteeris kohtumist Kreekaga >>

Esimene mäng tõi välja rahvusmeeskonna nõrgad kohad

Vladimir Voskoboinikov, endine Eesti koondise ründaja ja praegune Eesti juunioride (U-17) koondise abitreener rääkis portaalile Sputnik Eesti, et üks eestlaste lüüasaamise põhjus mängus kreeklastega oli kogenud kaitsjate puudumine. Mängu jättis vahele Eesti 2017. aasta parim jalgpallur Ragnar Klavan, veel täielikult taastumata Joonas Tamm tuli mängu alles kohtumise lõpus. Tallinna "Flora" mängija Madis Vihmannile oli mäng kreeklastega ehk esimene sellise tasemega mäng nii tõsine vastasega.

Владимир Воскобойников
© Фото : FCI Tallinn
Endine Eesti koondise ründaja Vladimir Voskoboinikov

Seetõttu võib esimese poolaja algust, isegi kogu esimest poolaega pidada ebaõnnestumiseks. Mänguaeg kulus vastasega harjumisele, sabistati liigselt ja Eesti jalgpallurid tegutsesid arusaamatult. Kõik lõppes sellega, et Eesti lasi endale värava lüüa: kreeklased lõid küll ilusa värava, kuid selle põhjustas viga meie kaitse positsioonivalikul. Löödud värav rahustas Kreeka meeskonna maha, kuid provotseeris Eesti rahvusmeeskonda ja tema mäng paranes — palli valdamise protsent suurenes, hakkas tekkima surve Kreeka väravale.

Kui noored ei suuda, aitavad kogenumad

Voskoboinikov on veendunud, et Eesti rahvusmeeskonna kaitse peaks Soomes olema kindlam ja ühtsem: Ragnar Klavan peaks vigastusest paranema ja ilmuma algkoosseisus. Ja kui mängivad parimad, nagu Klavan, annab see lisakindlust ka ülejäänutele. Voskoboinikovi ei üllatanud ka Vassiljevi tunnistamine Eesti meeskonna parimaks mängijaks.

Eesti jalgpallikoondise uus särk kordab klassikat >>

"Konstantin Vassiljevil ei pruugi olla piisavalt treeningkoormust ja füüsilist võimekust, kuid tema söödud ja pealelöögid pole kuhugi kadunud. Arvan, et mängus soomlastega peaksid teised "klaverit tassima" ja Vassiljev peaks saama sellel mängida, see tähendab mitte kulutama energiat osalemisele kaitsemängus. Sellise taktikaga ilmselt võikski mängima minna. Positiivse tulemuse võimalus kohtumises naabriga, kuigi Eesti mängib vastase väljakul, on olemas — Soomet ei saa nimetada jalgpalli suurtegijaks," arvab Vladimir Voskoboinikov.

Eesti Poola Cracovia ja Eesti koondise ründaja Sergei Zenjov
© Sputnik / Вадим Анцупов

Väravaid ei lööda palju

Vaevalt et väravaid palju lüüakse — Eesti ründemängus on tõepoolest suur probleem. Panus tehakse Henri Anierile, kuid see ei ole end eriti õigustanud. Selliseid "väravanäljaseid" ründajad, nagu oli näiteks Andres Oper, kes oli võimeline ka teisel korrusel mängima, võimsaid, kiireid, Eesti rahvuskoondise käsutuses praegu pole.

Näiteks Henrik Ojamaad võib nimetada pigem "tööhobuseks", Sergei Zenjov on rohkem ääreründaja. Puudub just tipuründaja, kes rünnaku edukalt lõpetaks, on Voskoboinikov veendunud.

"Meeskonna peamiseks lootuseks on siiamaani Kostja Vassiljev, kes suudab väljastpoolt trahvikasti väravale lüüa. Sageli selle peale kogu mäng üles ehitataksegi. Võimalusi on alati, isegi Brasiilia või Hispaania vastu, küllap neid saab olema ka mängus soomlastega. Lihtsalt tuleb tekkivateks võimalusteks valmis olla ja keskenduda nii palju kui võimalik kaitsemängule," lisas Voskoboinikov.

"Nõmme Kalju" kaitsja Trevor Elhi on veendunud, et mäng saab olema väga raske, sest Soome mängib kodus ja võit esimeses Rahvaste liiga mängus Ungariga näitas, et Soome meeskond on heas vormis.

Тревор Эльхи в игре против сборной Новой Каледонии
© Фото : Eesti jalgpall
"Nõmme Kalju" kaitsja Trevor Elhi

Aga ma loodan, et meie poisid tulevad mängima kõrge motivatsiooniga ja sooviga eelmine kaotus heaks teha (novembris 2017 peetud sõprusmängus Helsingis kaotas Eesti 0:3 — toim.). Ma arvan, et väravaid lüüakse vähe, kuigi väravavõimalusi saab olema mõlemal võistkonnal," ütles Elhi.

Kaitsja sõnul võib olulise asjaoluna nimetada Ragnar Klavani tagasipöördumist koondisesse, kelle kogemused ja oskused tulevad kasuks kogu meeskonnale. "Vassiljevi hea mäng kreeklaste vastu tuli mulle meeldiva üllatusena. Loodetavasti see hea ind jätkub," ütles Elhi, kes teeb enda sõnul kõik, et ka teda kutsutaks rahvuskoondisesse Rahvuste liiga mängudeks veel selles mängutsüklis.

Lasteaia kasvandikud toetasid Eesti koondist tema treeningus >>

Varem rääkis Eesti rahvusmeeskonna endine poolkaitsja Aleksandr Dmitrijev portaalile Sputnik Eesti, et soomlasi ei saa mingil juhul pidada nõrgaks vastases. Kõik Eesti alagrupi meeskonnad – nii Kreeka, Ungari kui ka Soome, on tugevad. Kuid lootust on, et iga meeskonnaga mängides võidakse saavutada positiivne tulemus.

UEFA Rahvuste liiga (ingl. k. — UEFA Nations League) on alates 2018. aastast esimest korda toimuv Euroopa riikide meeskondade jalgpalliturniir. Reglemendi järgi saavad parimad võistkonnad osaleda Euroopa 2020. aasta meistrivõistlustel.

Lisateavet Rahvuste liiga mängude kohta leiate portaali Sputnik Eesti eriprojektist.

Teema:
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
Tagid:
turniir, sport, jalgpall, UEFA Rahvuste liiga, UEFA, jalgpallikoondis, Vladimir Voskoboinikov, Turu, Soome, Eesti

Peamised teemad