06:37 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Sport
lühendatud link
Dopingusõda (74)
34 0 0

Hoolimata tervest kriitilisest häältekoorist otsustas agentuur WADA Venemaa RUSADA kõrvaldamise otsuse tühistada. Autor toonitab, et paljud pole selle otsusega rahul ja väidavad, et see lõhnab halvasti. Aga kui Venemaa WADA tingimused täidab, naasevad tema kergejõustiklased rahvusvahelistele võistlustele oma riigi lipu all.

TALLINN, 21. september — Sputnik. Rahvusvaheline antidopingu agentuur WADA otsustas tühistada Venemaa agentuuri RUSADA kõrvalelükkamise. See tähendab, et Venemaa saab taas osaleda rahvusvahelises tegevuses dopingu vastu võitlemisel, teatab portaal Inosmi viitega Yle-le.

Venemaa antidopingu agentuur RUSADA kõrvaldati töölt alates 2015. aasta lõpust, mil selgus, et riigis toimis riigi toetusel ulatuslik dopinguprogramm.

Viimastel päevadel andis WADA märku, et RUSADA kõrvaldamine saab tühistatud, mida agentuuri täitevkomitee ongi nüüd otsustanud.

WADA hääletas RUSADA taastamise poolt
© Sputnik / Владимир Песня

Inside the Games kohaselt toetas seda ettepanekut üheksa inimest, samal ajal kui kaks olid vastu ja üks jäi erapooletuks. WADA asepresident Linda Helleland on varem teatanud, et kavatseb vastu hääletada.

Tuleb tingimused täita

WADA arvates on Venemaa piisaval määral tunnistanud probleemi olemasolu. Nüüd peab Venemaa võimaldama WADA-le ligipääsu Moskva labori andmetele ja proovidele.

"WADA peab saama juurdepääsu Moskva laborile, milleks on seatud täpsed tähtajad. Juhul kui kokkulepet ei täideta, see tühistatakse," selgitab WADA president Craig Reedie.

RUSADA direktor Juri Ganus on WADA otsusega rahul ja peab seda positiivseks märgiks Venemaa teiste spordialaliitude jaoks, kes samuti said kõrvaldatud.

"Meil on palju tööd teha. On olemas tingimused ja me peame neid täitma," ütleb ta Reutersi vahenduse kohaselt.

See otsus suurendab tõenäosust, et kergejõustiklased võivad tulevikus esineda Venemaa lipu all. Ühtlasi saab Venemaa esitada taotlusi mitmesuguste spordiürituste läbiviimiseks.

Hulganisti kriitikat WADA kohtumise eel

Eelnevalt on paljud WADA-t kritiseerinud. Norra poolt on avaldatud arvamust, et Venemaa püstitatud ülesandeid ei täida, samas kui USA antidopingu agentuuri juht eelistas WADA tööst loobuda, teatades, et ettepanek Venemaa rehabiliteerida lõhnab halvasti.

Soome ja veel 12 riiki leiavad samuti, et Venemaa ei ole oma kohustusi täitnud. Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu nõukogu oli RUSADA taastamise vastu.

ROK-i nõukogu seevastu toetas ettepanekut lubada Venemaa taas dopinguvastase tööga tegelema.

Teema:
Dopingusõda (74)
Tagid:
doping, RUSADA, WADA, Sir Graig Reedie, sportlane, Venemaa

Peamised teemad