Venemaa võit türklaste üle kinnitas meeskonna liidripositsiooni alagrupis

lühendatud link
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
3020

Venelased olid türklastest tugevamad nii võõrsil kui koduväljakul. Nüüd avanes neile tee Euroopa jalgpalli eliitdivisjoni.

TALLINN, 15. oktoober — Sputnik. Venemaa jalgpallikoondis võitis Türgi meeskonda tulemusega 2: 0 ja kolmest mängust kogutud seitsme punktiga juhitakse kindlalt UEFA Rahvusteliiga B-divisjoni 2. alagruppi.

Soome röövis Eestilt üleminutitel kolm punkti
© REUTERS / INTS KALNINS

Väravate lööjaiks olid Roman Neustädter (20. minutil) ja Denis Tšerõšev (78. minutil).

Kohtumine toimus Sotši "Fišti" staadionil, kuhu kogunes üle 38 tuhande pealtvaataja. Meeskondade esimese kohtumise võitsid samuti venelased, tulemusega 2: 1. Tol korral olid resultatiivsed Tšerõšev ja Artjom Džuba.

Nüüd on Venemaa meeskond kolme mängu järel seitsme punktiga grupi liider.

Денис Черышев (Россия) радуется забитому голу
© Sputnik / Алексей Филиппов
Denis Tšerõšev peale värava löömist.

20. novembril mängib koondis Stockholmis rootslaste vastu. Võiduks ja A-divisjoni üleminekuks piisab venelastele viigist.

Treenerite kommentaarid

Vene meeskonna peatreener Stanislav Tšertšesov suhtus oma mängijate võitu küllaltki vaoshoitult: "Me ei ole iluvõimlejad, siin ei anta punkte mitte elegantsi, vaid löödud väravate ja võitude eest. Meie eesmärk oli võidu saavutamine."

Слева направо: Чаглар Сёюнджю (Турция), Омер Байрам (Турция), Денис Черышев (Россия)
Denis Tšerõšev

Treener leidis ka põhjuse koondise mängu parandamiseks:

"Esimesel poolajal kaotasime viis korda lihtsad pallid, tundus, et türklased võtsid ootamatult initsiatiivi ja hakkasid peale suruma. Igal kohtumisel on selliseid hetki, mil mängu tuleb kontrollida. Selles vallas peame veel tööd tegema."

UEFA Rahvuste liiga karikas
© Sputnik / Григорий Сысоев

Koondise peatreener märkis esimest Neustädteri löödud väravat. Tšertšesov ütles, et sportlane on juba teist mängu järjest tõestanud, et tema koht on "põhikoosseisus."

Rääkides konkurentidest, tõstis Tšertšesov esile Türgi jalgpallurite tehnilisi oskusi ja treeneri kogemusi: "Türklastel on väga tehniline meeskond, Mircea Lucescu on eriti kogenud treener. Seepärast valmistusimegi niisuguseks mänguks."

Venemaa meeskond mängis agressiivselt ja oli pühapäeval toimunud Rahvuste Liiga matšil võitu väärt, ütles Türgi koondise peatreener Lucescu pärast kohtumist toimunud pressikonverentsil.

"Vene jalgpallurid mängisid pikkade söötudega, oodates oma hetke, ründasid kiiresti, jooksid seitsme kilomeetri võrra rohkem kui meie. Nad väärisid igati tänast võitu," ütles Lucescu.

UEFA Rahvaste Liiga teistel kohtumistel alistas Itaalia Poola seisuga 1: 0, samas kui Aserbaidžaani ja Malta mäng lõppes 1: 1 viigiga.

Чаглар Сёюнджю (Турция) и Далер Кузяев (Россия)
Mänguhetk

Esmaspäeval, 15. oktoobril mängitakse turniiri järgmised matšid, sealhulgas Eesti ja Ungari vahel, algusega kell 21.45.

Sputnik Eesti venekeelne versioon jälgib kohtumist otse-eetris.