17:58 23. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Sport
lühendatud link
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
3650

Sellest, mida Eesti jalgpallikoondisel oma mängus muuta tuleks ja kas eesti jalgpallureil õnnestub UEFA rahvuste liiga mängus Ungari alistada, rääkis Sputnik Eestile rahvuskoondise endine väravavaht Sergei Pareiko.

TALLINN, 13. november — Sputnik. Eesti jalgpallikoondis, kes on säilitanud väljavaated UEFA rahvuste liiga turniiril tugevuselt kolmandasse divisjoni püsima jääda, mängib tänavu 15. novembril Budapestis.

Kumbki ei tahtnud alla vanduda — pingeline matš Eesti ja Ungari vahel >>

Koondise endine väravavaht Sergei Pareiko vastas Sputnik Eesti küsimusele, kuivõrd valuliseks osutub koondisele võimalik pudenemine madalamasse divisjoni, nentides, et alati tahetakse mängida tugevemate vastastega.

"Aga tuleb mõista tegelikust. Teatud mängudes suudame me konkurentsi pakkuda ükskõik millisele meeskonnale, kellega mängime, aga selleks, et pidevalt punkte korjata, on vaja rohkem stabiilsust. Ka viimane mäng Ungari koondisega näitas, et karmimat vastast ei tohi karta. Kui püüda riske minimeerida ja kogu aeg kaitses mängida, siis lõppkokkuvõttes midagi head sellest ei tule," ütles Pareiko.

Eriti kodumängudes tuleb eesti jalgpalluritel Sergei Pareiko arvates olla initsiatiivikamad, sportlikult jultunud, nagu nad näitasid Tallinnas ungarlastega 3:3 viigi välja mängides.

"Kaitses peti vastu, üks värav löödi – nõnda võib olla, oletame, ühes mängus, aga kolmes-neljas järjestikku on see ilmselt juba mõeldamatu. Seepeale kipubki kujunema säärane vilets pilt, nagu meil kuni kodumänguni Ungariga UEFA rahvuste liigas oli," selgitas endine väravavaht.

Pareiko lisas, et Ungarit Budapestis võita on tõesti võimalik – praeguses jalgpallis suuri erinevusi koondiste tasemes ei ole, vaid on väikesed nüansid, mis on suuresti otsustavad ja mõjutavad tulemust: "Tuleb püüda leida mänguline tasakaal, vaadata koondise ridadesse tulnud mängijate seisundit ja valida välja need, kes on mängupäeval optimaalses vormis."

UEFA Rahvuste liigas mängis Eesti Ungariga viiki >>

Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, toimuvad Eesti koondise viimased mängud UEFA rahvuste liiga selles mänguvoorus Ungari pealinnas (15. novembril) ja Kreeka pealinnas (18. novembril).

Teema:
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
Tagid:
sport, jalgpall, UEFA Rahvuste liiga, rahvuskoondis, Sergei Pareiko, Budapest, Ungari, Eesti

Peamised teemad