16:17 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Sport
lühendatud link
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
16 0 0

Eesti jalgpallimeeskond ei suutnud Budapestis näidata midagi silmapaistvat ja kaotas Ungarile teenitult. Ungari ja Eesti rahvusmeeskondade kohtumine Budapestis lõppes kodumeeskonna võiduga 2:0. Võitjate eest lõid värava Willi Orbán ja Ádám Szalai.

TALLINN; 16. november — Sputnik. Matš toimus neljapäeval, 15. novembril Groupama Arena staadionil.

Külalised alustasid kohtumist aktiivselt ja Madis Vihmanni pealöök oleks peaaegu väravasse lennanud, kuid väravavaht päästis olukorra. Paari minuti pärast skoorisid juba ungarlased — Willy Orban avas mänguseisu. Sealtmaalt kandus mäng peamiselt külaliste väljakupoolele, ungarlastel oli mitu head väravavõimalust ja kohtunikul oli mitu korda alust määrata Mihkel Aksalu väravale penaltit.

Матч Лиги наций УЕФА Эстония - Венгрия
© AFP 2019 / ATTILA KISBENEDEK
Eesti ja Ungari kohtumine UEFA Rahvuste liiga raames.

Teisel poolajal mängupilt ei muutunud: ungarlased domineerisid, millele eestlased vastasid harvade vasturünnakutega. Mingil hetkel jooksis Aksalu palli suunas, peatus siis ja andis Ádám Szalaile võimaluse pall üle pea väravasse lüüa. Eesti väravavaht mängis ka enne seda mitu korda ebakindlalt, kuid seekord ungarlased enam ei andestanud. Lõppseisuks jäigi 2: 0.

Pareiko: Eesti koondis ei tohi karta tugevaid vastaseid>>

Selle kaotusega luhtusid Eesti meeskonna kõik võimalused jääda oma divisjoni ja järgmisel aastal mängitakse aste madalamal. Järgmise matši mängivad Martin Reimi hoolealused 18. novembril Ateenas kreeklastega.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et UEFA Rahvuste liiga on Euroopa jalgpalliliitude liidu uus võistlussari, mille eesmärk on asendada Euroopa rahvusmeeskondade sõpruskohtumised turniiriga. A-liiga 4 alagrupi võitjad mängivad 2019. aasta juunis toimuval finaalturniiril, mille võitja saab Rahvuste liiga karika.

Ülejäänud meeskonnad võistlevad kõrgemasse liigasse pääsemise ja võimaluse eest mängida Euroopa meistrivõistlustel 2020. aastal. Kokku osaleb turniiril 55 Euroopa rahvusmeeskonda, mis on jagatud mitmesse alagruppi. Alagrupid on koondatud alamliigadesse (divisjonidesse) A, B, C ja D. Eesti võistleb C-divisjoni 2. alagrupis. Lisaks Ungarile mängivad seal veel Soome ja Kreeka rahvusmeeskonnad.

Eesti UEFA Rahvuste liigas>>

Teema:
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
Tagid:
jalgpall, jalgpallimeeskond, UEFA Rahvuste liiga, Ungari, Eesti

Peamised teemad