UEFA Rahvuste liiga - Eesti võitis Kreekat tema koduväljakul

Sport
lühendatud link
Eesti UEFA Rahvuste liigas (26)
2410

Võit Kreeka üle ei suutnud Eesti olukorda parandada: neli punkti, 2C alagrupi viimane koht ja kukkumine üks klass madalamasse liigasse - D divisjoni.

TALLINN, 19. november — Sputnik. Eesti jalgpallikoondis lõpetas UEFA Rahvusteliiga hooaja võiduga Kreeka üle. Mäng toimus 18. novembril Ateenas Spyros Louis staadionil ja lõppes seisuga 1: 0 meie kasuks.

UEFA Rahvuste liigas kaotas Eesti Ungarile
© REUTERS / BERNADETT SZABO

Võitjate poolel säras, kui nii võib öelda, Rauno Sappinen, kellega heideldes Vassilis Labropoulos oma väravat tabas.

Esimesel poolajal valdas palli peamiselt Kreeka, kes teostas ka viis lööki värava raamidesse, sooritas kaheksa nurgalööki, nii et mitmel korral oli Sergei Lepmetsa abi hädasti vaja.

Eesti ei suutnud korralikku rünnakut teostada. Küll aga õnnestus just külalistel värav saada, peale edukat lööki ja Labropoulos õnnetut mängu, mis palli oma väravasse viis.

Teisel poolajal suurendasid Kreeklased survet eestlast e väravale, kuid ei suutnud siiski edu saavutada. Tulemuseks jäigi 1: 0, mis oli ühtlasi UEFA Rahvuste liigas Eesti esimeseks võiduks.

Pareiko: Eesti koondis ei tohi karta tugevaid vastaseid >>

Rühma liidrid, soomlased, parandasid oma taset ja tõusid B-divisjoni. Soome võitis alagrupimängud juba enne tähtaega, hoolimata 0-1 lüüasaamisest Kreeka meeskonnalt. Oma viimase mängu Ungari vastu kaotasid nad samuti — seisuga 0:2.

Fännid kogusid Eesti jalgpalli toetuseks rekordilise summa, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

UEFA Rahvuste liiga on Euroopa jalgpalliliitude uus võistlus, mille eesmärk oli asendada enamus Euroopa riikide meeskondade sõpruskohtumistest turniiriväärtuslike matšidega.

Liiga mängudel osalevad 55 riigi koondised. Kõik meeskonnad on jagatud gruppidesse, millest moodustatakse divisjonid (alagrupid) A, B, C ja D. A-divisjoni nelja grupi võitjate omavaheliste mängude võitja saab 2019. aasta juunis Rahvuste liiga karikas.

Alagrupiturniiri viimased võistlused toimuvad 20. novembril. Stockholmis kohtub väljakuperemeestega B2rühmas mängiv Venemaa koondis.