Eesti naiskond saavutas B grupis teise koha ja pääses A-divisiooni

Naiste curlingumeeskonna kapten: järgmine kord võidame meie!

© Фото : World Curling Federation
Sport
lühendatud link
2510

Eesti naiskond saavutas B grupis teise koha, meeskond pidi leppima veerandfinaali pääsuga.

TALLINN, 24. november — Sputnik. Eesti naiskonna kapten Marie Turmann ütles turniiri tulemust kommenteerides, et suur eesmärk sai saavutatud, teatas ERR.

"Me oleme väga õnnelikud selle üle, et pääsesime A-divisjoni, mis oli meie unistuste eesmärk. Tahtsime jõuda kahe tugevama hulka ja seda me tegimegi," sõnas Turmann. "Järgmine kord võidame meie. Kõik on hästi!" oli Turmann saavutatud tulemusega rahul.

Finaalkohtumises tõi Norrale võidu Eesti viimane ebaõnnestunud vise, mis otsustas mängu tulemuse Norra kasuks 7:6. Turniiri teise kohaga on Eesti naiskonnale garanteeritud koht järgmise aasta EM-i A-grupis ning pääse MM-kvalifikatsiooniturniirile Uus-Meremaal jaanuaris.

Eesti meeskonna jaoks oli võistlusnädal tugevaks sammuks ülespoole. Kui eelmisel aastal lõpetas meeskond EM-i seitsme kaotusega, siis sel aastal on tulemuseks viis võitu.

Tallinnas Tondiraba jäähallis on kõik kivide käikulaskmiseks valmis>>

Tallinnas Tondiraba jäähallis toimunud jääkeegli Euroopa meistrivõistlustel krooniti 20. korda Euroopa meistriks Rootsi jääkeeglinaiskond, kes alistas finaalis Šveitsi tulemusega 5:4.

Meeste jääkeegli finaalis kohtusid Rootsi ja Šotimaa.

Eesti võõrustab esmakordselt curlingu Euroopa meistrivõistlusi
Tallinnas toimus Ironman täispikk triatlon
© Sputnik / Илона Устинова, Владимир Новиков

Euroopa meistrivõistlused curlingus toimusid 16.-24. novembrini Tallinna Tondiraba jäähalli kahel areenil. Võistluses osalevad Euroopa curlingu tipud, sealhulgas eelmiste meistrivõistluse võitjad — Rootsi meeskond ja Šotimaa naiskond.

Nii suurt curlingu turniiri ei ole Eesti veel korraldanud, ütles portaalile Sputnik Eesti Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige ja korralduskomitee esimees Fred Randver.

Euroopa meistrivõistlused curlingus on üks tähtsamaid 2018. aastal Tallinnas toimuvaid spordiüritusi. Varem on Eesti pealinnas toimunud UEFA Superkarikafinaal, Euroopa meistrivõistlused taekwondo's ja prestiižne ironmani triatlonivõistlus.