04:17 11. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1425
 • RUB75.8985
Tallinna maraton Tallinna Kopli tänaval

Algas registreerimine 2019. aastal toimuvale Tallinna Maratonile

© Sputnik / Виктория Орехова
Sport
lühendatud link
1210

Baltimaade populaarseimale maratonijooksule ning Eesti suurimale rahvaspordisündmusele omistati tänavu Euroopa Kergejõustikuliidu kõrgeim korraldusstandard.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Eesti ajaloo osavõturohkeimal rahvusvahelisel spordisündmusel osales 2018. aastal kokku 23 940 jooksjat 67 riigist, edastas Pealinn.

Sajandi suurjooksuks tõusnud Tallinna Maratoni korraldus sai kõrge hinnangu samaaegselt siin toimunud Rahvusvahelise Maratonide Liidu AIMS kongressilt ning pälvis Euroopa Kergejõustikuliidu kõrgeima 5 Star Race standardi. See loob Eesti suurimale rahvusvahelisele jooksusündmusele võimaluse juba lähiaastail kandideerida Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF tasemega jooksuvõistluseks.

Roman Fosti võitis Tallinna maratoni>>

Perspektiiv on jõuda 2025. aastaks kõrgeima tasemega rahvusvaheliste jooksude hulka. Mida kõrgem on võistluse tase IAAFi ülemaailmses kvalifikatsioonis, seda rohkem on tulevikus võimalik teenida reitingupunkte ka Eesti jooksjatel oma kodumaal. See on eelduseks Eesti pikamaajooksu jätkusuutlikkuse tagamiseks rahvusvahelises spordiliikumises ning juba lähitulevikus üheks Eesti jooksjate esindamise aluseks tiitlivõistlustel.

Tallinna Sügisjooksu 10 km distantsi võitsid Keenia jooksjad>>

Tipptasemel jooksjaid ja tuhandeid harrastajaid kaasava Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu kolmepäevane programm 2019. aastal algab reedel, 6. septembril viiekilomeetrise Nike noortejooksuga, jätkub laupäeval, 7. septembril Mesikäpa lastejooksude ning 10 km sügisjooksuga ja lõpeb pühapäeval, 8. septembril klassikalise maratonijooksu (42,2 km) ning poolmaratoniga (21,1 km).

Soodsaim registreerimisvoor kestab 15. detsembrini.

Tagid:
registreerimine, maraton, Tallinna Maraton, Tallinn

Peamised teemad

 • Briti peaminister Theresa May

  Briti peaminister Theresa May esines esmaspäeval parlamendis, kus teatas, et lükkab hääletuse Euroopa Liiduga saavutatud leppe üle edasi.

  16
 • Läänemere riigid: kella keeramine eeldab koostööd, illustreeriv foto

  Esmaspäeval Tallinnas kohtunud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Poola esindajad tõdesid ühiselt, et kella keeramise lõpetamise kokkulepe Euroopa Liidus nõuab veel palju koostööd, hetkel ei ole liikmesriikide seas piisavat enamust kellakeeramisest kiirelt loobuda.

  16
 • Eesti konservatiivid põrnitsevad Venemaad hirmuärataval pilgul, illustreeriv foto

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad astusid taas välja Venemaaga piirilepete sõlmimise vastu. See on ka arusaadav – kui lepingud ratifitseeritakse, kaob põhjus vägevate avalduste tegemiseks ära.

  54