01:07 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Sport
lühendatud link
43 0 0

Minskis toimus Valgevene Vabariigi presidendi Aleksandr Lukašenka ja Venemaa Föderatsiooni spordiministri Pavel Kolobkovi kohtumine, kus kõneldi rahvusvaheliste spordiürituste läbiviimisest.

TALLINN, 12. detsember — Sputnik. Pooled arutasid küsimusi kahe riigi koostööst kehakultuuri ja spordi valdkonnas, ettevalmistusi 2019. aasta II Euroopa mängudeks Minskis, SRÜ riikide mängude ning ühenduse liikmesriigi laste- ja noortespartakiaadi korraldamist, samuti kahe riigi spordirajatiste kasutamist Venemaa ja Valgevene sportlaste valmistumisel olümpiamängudeks, teatas Venemaa spordiministeerium.

"Heameel on kohtuda mitte ainult ühega Venemaa poliitikutest, vaid ka suure sportlasega," tervitas Aleksandr Lukašenka Pavel Kolobkovi. "Ma mäletan hästi teie esinemisi, teil on nii palju tiitleid. Ma austan väga sportlaste tööd. Need on tõelised töömehed, kes sedavõrd kõrgeid kohti saavutavad."

Valgevene president kutsus üles arendama edaspidigi spordis kahepoolset koostööd vastastikuse toetuse ja abistamise alusel: "Meie vajame abi spordibaaside osas, eriti olümpiamängude eel. Poisse tuleb treenida seal, Vladivostokis. Arvan, et ka teie ise asute sealsamas mängudeks valmistuma. Ikkagi Jaapanile lähemal ja meie jaoks, olümpiamängudele mõeldes on see väga oluline. Valgevene on aga omakorda valmis osutama vajalikku kaasabi Vene partneritele. Arvukalt teie lapsi ja täiskasvanute meeskondi tuleb treeningutele meie spordibaasidesse. Nad on rahul nende tingimustega, mis siin on loodud. Meil ei ole kunagi mingisuguseid küsitavusi ega takistusi."

Pavel Kolobkov märkis, et Venemaa ja Valgevene koostööl kehakultuuri ja spordi vallas on pikaajaline ja partnerlik iseloom. Minister asetas rõhu ühiste kehakultuuri- ja spordiürituste läbiviimisele, iseäranis noorsoo osavõtul, ja ühtlasi vastastikusele koostööle sporditeaduse ja —hariduse valdkonnas.

"Suurimate rahvusvaheliste spordiürituste korraldamine ja läbiviimine on üks kõige olulisemaid tegureid, mis avaldab mõju spordisektori arengule," väitis minister. "2018. aasta jalgpalli maailmameistrivõistlused Venemaa Föderatsioonis pälvisid paljude rahvusvaheliste võistluste seas erilise koha. Me oleme valmis Valgevene Vabariigiga jagama saadud kogemust, millest võib kasu olla II Euroopa mängudeks valmistumisel."

Pooled arutasid ka võimalust korraldada ja läbi viia Sõltumatute Riikide Ühenduse esimesed spordimängud.

"Olen veendunud, et säärase laiahaardelise spordiürituse ühine korraldamine kujuneb ilmekaks demonstratsiooniks spordi kui unikaalse instrumendi vägevusest, mis suudab erinevate riikide, kultuuride ja maailmavaatega inimesi ühendada," rõhutas minister. "Me oleme valmis asuma esimeste SRÜ riikide mängude korraldajaiks ja valmis need 2020. aastal Kaasanis läbi viima."

Tagid:
mängud, Kaasan, SRÜ, Venemaa

Peamised teemad