15:35 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Sport
lühendatud link
4620

Eesti jalgpallimeistrivõistluste parimaks mängijaks tunnistatud Tallinna "Flora" Gruusiast pärit leegionäär Zakaria Beglarišvili sooritas edukalt kodakondsuseksami ning pretendeerib nüüd kohale Eesti rahvusmeeskonnas.

TALLINN, 13. detsember — Sputnik. Eesti rahvusmeeskonnaga võib liituda praegu veel Gruusia kodanik Zakaria Beglarišvili, kes tunnistati Eesti 2018. aasta jalgpallimeistrivõistluste parimaks mängijaks. Tallinna "Flora" Facebooki lehel teatatakse, et leegionär sooritas edukalt kodakondsuseksami ja saab varsti Eesti passi.

"Zakaria on juba ammu oodanud seda päeva, mil ta saab astutud kõik sammud Eesti kodakondsuse saamiseks ja saab selga proovida rahvusmeeskonna sinist vormi. On jäänud veel vaid paberid korda ajada ja juba sel aastal saab ta Eesti passi uhkeks omanikuks," öeldakse teates.

Rahvuskoondise endine väravavaht Sergei Pareiko
© Sputnik / Вадим Анцупов

Tallinna "Levadia" ja Eesti rahvusmeeskonna väravavaht Sergei Lepmets juhtis Sputnik Eesti tähelepanu sellele, et Zakaria Beglarišvili on ründava mängustiiliga jalgpallur ja grusiinil ei pruugi Eesti rahvusmeeskonna mängudes alati mugav olla, sest tavaliselt mängib koondis kaitsvas stiilis. Rahvusmeeskonna treeneritel tuleb pead murda, kuidas Beglarišvili mäng koondisele võimalikult kasulik oleks.

UEFA Rahvuste liiga — Eesti võitis Kreekat tema koduväljakul>>

Голкипер таллиннской Левадии Сергей Лепметс
© Фото : FC Levadia
Eesti rahvusmeeskonna väravavaht Sergei Lepmets.

"Kuid mul on Zakaria üle väga hea meel, sest ta sammus selles suunas väga kaua. Zakaria on meeskonna põhipoolkaitsjatele hea konkurent ja temast võib viimase söödu andmisel suur abi olla," ütles Lepmets.

Fännid kogusid Eesti jalgpalli toetuseks rekordilise summa, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

2018. aasta lõpul tunnistati Beglarišvili Eesti meistrivõistluste parimaks mängijaks. Flora jalgpallinaiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva märkis intervjuus portaalile Sputnik Eesti: "Zakaria on väga kvaliteetne mängija, ta on oma meeskonnale tähtis ja paistab mänguoskustega silma." Seepärast anti grusiinile parima mängija tiitel täiesti põhjendatult.

Öeldud — tehtud

27-aastane Tallinnas Flora jalgpalliklubi poolkaitsja, Gruusia kodanik Zakaria Beglarišvili avaldas soovi oma kodakondsust muuta ja saada võimalus mängida Eesti rahvuskoondises eelmisel sügisel.

Eesti UEFA Rahvuste liigas>>

Tema enda sõnul on Eesti talle "väga palju" andnud ja siin sündis ka tema teine laps.

"Loodan, et järgmisel aastal saan ma Eesti passi ja kui mind rahvusmeeskonda kutsutakse, siis olen selleks valmis," ütles ta.

Eesti rahvusmeeskonna peatreener Martin Reim tunnistas, et Beglarišvili on tehniline ja loominguline jalgpallur: "Eestis on selliseid mängijaid väga vähe". Reimi sõnul küsib ta Beglarišviliga kohtudes alati, millal ta Eesti kodakondsuse saab.

Kuna Zakaria Beglarišvili ainuke Gruusia rahvusmeeskonna eest mängitud mäng 2015. aastal, kus eestlased võitsid 3:0, oli sõprusmäng, mitte ametlik kohtumine, nagu väidab Eesti meedia, siis pole tal probleeme loa saamiseks mängudeks Eesti rahvusmeeskonna eest.

Eesti koondis Euro-2020 valikturniiris
© Sputnik / Deniss Grabussov
Eesti koondis Euro-2020 valikturniiris
Tagid:
rahvuskoondis, jalgpallur, Zakaria Beglarišvili, Gruusia, Eesti

Peamised teemad