06:38 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Sport
lühendatud link
19430

Eesti jäähoki noortekoondis võitis Lõuna-Koread, jõudes sellega teistele meeskondadele kättesaamatusse kaugusesse ja võitis maailmameistrivõistluste turniiri Tallinnas. Portaalile Sputnik Eesti andis eksklusiivse kommentaari kohtumise parimaks mängijaks tunnistatud Saveli Novikov.

TALLINN, 18. jaanuar - Sputnik, Deniss Pastuhhov. Neljapäeval, 17. jaanuaril toimus Tallinnas Tondiraba jäähallis Eesti noortekoondise neljas kohtumine noorte jäähoki maailmameistrivõistluste II divisjoni A-alagrupis, kus vastaseks olid Lõuna-Korea eakaaslased.

Korealased "surid kangelassurma", vastates sisse lastud seitsmele väravale omalt poolt ainult kahe väravaga.

Korealased ei alistunud võitluseta

Ainus Tallinna maailmameistrivõistlustel osalenud Aasia meeskond ei alistunud tabeliseisust hoolimata ilma võitluseta. Peaaegu poole mänguajast oli eestlastel küll väike eelis, kuid skoori avada nad ei suutnud.

Момент матча между сборными Эстонии и Кореи
© Фото : Денис Пастухов
Eesti jäähoki noortekoondis võitis Lõuna-Koread

Kui teise kolmandiku keskel õnnestus kõigepealt Kristofer Jõgil ja siis Emil Svartbrol Koreale kaks väravat visata, siis tundus, et Eesti mängijad jätkavad vaid skoori suurendamist.

Момент матча между сборными Эстонии и Кореи
© Sputnik / Денис Пастухов
Eesti jäähoki noortekoondis võitis Lõuna-Koread

Mängu otsustava kolmandiku alguses aga kasutasid külalised oskuslikult ära Eesti koondise kapteni Eduard Slesarevski täiesti mittevajaliku viieminutilise eemaldamise ja viskasid omakorda kaks väravat - 2: 2.

Эстонцы празднуют, корейцы - грустят
© Sputnik / Денис Пастухов
Eesti võitis noorte jäähoki maailmameistrivõistlused

Šokiseisundist ja mõtteist käestlastud võidust tõi Eesti koondise välja veel samas vähemuses Linde visatud värav. Korealastest jäi pärast seda väravat mulje, et nende jõuvarud said otsa ja väravaid hakkas tulema nagu küllusesarvest: Nevzorov, Novikov, Lodeikin ja Savenkov viskasid lõppseisuks - 7: 2.

Талисман выполнил свою миссию - принес победу сборной Эстонии
© Sputnik / Денис Пастухов
Eesti võitis noorte jäähoki maailmameistrivõistlused

Võit selles kohtumises tähendas Eesti meeskonnale kogu turniiri võitu, samuti pääsu kõrgemasse divisjoni, kuna rumeenlased olid varem kaotanud brittidele ja sellega võimaluse Eestile järele jõuda.

Mis on Eesti noortemeeskonna edu saladus

Tallinna Kalev/Vikingi klubi kaitsja Saveli Novikov, kes tunnistati kohtumise Eesti meeskonna parimaks mängijaks, ütles portaalile Sputnik Eesti, et kõik mängijad mõistsid Korea vastu peetud mängu tähtsust ega tahtnud jätta turniirivõidu otsustamist viimasele kohtumisele rumeenlastega laupäeval.

"Kõik tahtsid saada meistriteks, valmistusid selleks, andsid oma parima. Meie peaülesanne oli minna samm-sammult, mäng-mängult ja mitte lugeda punkte, kuid loomulikult vaatasime Rumeenia- Suurbritannia mängu ja teadsime tabeliseisu, mis meist turniirivõitjad teeks. Oli raske nii füüsiliselt (taastumiseks oli vähe aega) kui ka psühholoogiliselt, kuid me keskendusime mängule Koreaga maksimaalselt, andsime selleks kogu oma jõu ja see tõi tulemuse," ütles hokimängija.

Novikov rõhutas, et kindlasti olid kõik mängud võrdselt tähtsad ja rasked - maailmameistrivõistlustel ei saa punkte kaotada ei nõrgemate ega tugevamate vastastega mängides. Ta meenutas, et isegi autsaideriteks peetud hispaanlasi õnnestus neil võita suurte raskustega. Mitte vähem pingeliselt ei möödunud kohtumine turniiri soosiku Leeduga, kus võit saadi alles mängujärgsete karistusvisetega.

"Me läheme võitlema ka rumeenlastega. Oleks häbiväärne suhtuda sellesse mängu ükskõikselt. Vastupidi, on vaja end kokku võtta ja tõestada, et oleme õigusega turniiri parimad," ütles Novikov.

Ta ei unustanud tänada eesti publikut, keda igal Eesti võistkonna mängul oli vähemalt tuhatkond.

Игрок молодежной сборной Эстонии Савелий Новиков
© Sputnik / Денис Пастухов
Tallinna Kalev/Vikingi klubi kaitsja Saveli Novikov

Novikov on juba 19-aastane ja aasta pärast ta enam noortemeeskonnas mängida ei saa. "Kuid minust nooremad meeskonnas on head mängijad. Loodan, et nad mängivad samahästi ka kõrgemas divisjonis ja jäävad sinna pidama," lisas Vikingi mängija.

Peamised teemad