07:30 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Sport
lühendatud link
17910

Tallinna linn asub toetama freestyle-suusatamise maailmameister Kelly Sildaru, valmistades ette 65 000 eurost toetuslepingut.

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. "Tallinn on tunnustanud kõiki oma sporditippe. Esmalt saab Kelly 6000-eurose toetuse maailmameistritiitli eest ja tema isa ning treener Tõnis Sildaru 3000-eurose preemia," edastas linnavalitsus Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnu.

Kelly Sildaru kullasõit >>

"Nüüd aga oleme ette valmistamas Suusaliiduga lepingut, mis annaks võimaluse toetada Kelly Sildaru ettevalmistust täiendavalt 65 000 euroga," lisas Aas.

Kiiruisutaja Saskia Alusalu
© Фото : из личного архива Алусалу

"Peame hoidma oma tippe, sest nende pakutav eeskuju ja inspiratsioon, nende eneseohverdus on tegelikult hindamatu," sõnas Aas. "Lisaks pakuvad Kelly Sildaru võidud võimaluse tutvustada oma riiki ja oma linna ka."

Freestyle-suusataja Kelly Sildaru (16) võitis laupäeval, 9. veebruaril USA-s Park Citys karjääri esimese täiskasvanute MM-medali, kui tuli rennisõidus viimase katsega kuldmedalile, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Sildaru pani viimasele laskumisele efektse punkti trikiga switch 1080, kus ta selg ees hüppesse minnes ümber oma telje 1080-kraadise pöörde tegi. Lisaks sellele, et Sildaru ise polnud varem rennis sellise trikiga hakkama saanud, sai temast üldse esimene naine, kes rennis sellega maha on saanud.

EOK premeeris augusti lõpus ja septembri alguses Uus-Meremaal Cardronas toimunud freestyle-suusatamise juunioride maailmameistrivõistlustel pargisõidus ja rennisõidus kaks kuldmedalit võitnud Kelly Sildarut kokku 20 000 euroga ja tema treener Tõnis Sildarut 10 000 euroga, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Kelly Sildaru (sündinud 17. veebruaril 2002) on eesti vigursuusataja. Sildaru on esimene eestlasest vigursuusatamise maailmameister, X Gamesi võistluse võitja ja maailma noorim kahekordne X Gamesi võitja, kolmekordne juunioride maailmameister, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

2019. aasta X Gamesil Aspenis võistles Sildaru rennisõidus, pargisõidus ja Big Airi hüpetes, kus ta võitis igalt alalt medali, saades sellega esimeseks suusasportlaseks, kes on pärast 1997. aastat ühelt X Gamesilt võitnud 3 medalit.

Sildaru on sündinud ja elab Tallinnas. Ta alustas suusatamist oma jutu järgi umbes kaheaastaselt ja tema treener on isa Tõnis Sildaru. Kelly Sildaru noorem vend Henry Sildaru (sünd 2006) on samuti tegelenud vigursuusatamisega ning koos esinesid nad 2014 noortefilmis "Love Life Movie". Sildaru õpib Tallinna Saksa Gümnaasiumis. 

Samal teemal

Kelly Sildaru jääb olümpialt eemale
Kelly Sildaru võidutses rennisõidu MK-etapil
Aasta sporditähtedeks said Beljajeva, Tänak ja Sildaru
Kelly Sildaru võitis pargisõidus kolmanda X-Mängude kuldmedali
EOK premeerib Kelly Sildaru ja tema treenerit
Tagid:
toetus, kuldmedal, suusatamine, sport, Kelly Sildaru

Peamised teemad