14:55 20. Oktoober 2019
Kuula otse
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
Tartu maratoni kuldmedal sai Soome

Tartu maratoni võitis rajarekordiga soomlane Niko Koskela

© Фото: Tartu Maratoni Kuubik
Sport
lühendatud link
8610

46. Tartu maratonil triumfeeris lõpuspurdis soomlane Niko Koskela, kes püstitas ka uue rajarekordi. Koskela on esimene soomlane, kes on Tartu maratoni võitnud.

TALLINN, 17. veebruar — Sputnik. Koskela võiduaeg oli 2:31.08, millega ta ületas senist rekordit kümne minutiga – kaheksa aastat tagasi võidutses rootslane Jerry Ahrlin ajaga 2:41.23, teatas ERR.

Parima eestlasena sai Mart Kevin Põlluste kaheksanda koha, kaotades võitjale 5,7 sekundiga.

Naiste seas võidutses teist aastat järjest rootslanna Maria Gräfnings.

Talvine laulupidu, mis toob Lõuna-Eestisse tuhandeid suusasõpru>>

Registreerunute andmete järgi on pühapäeval, 17. veebruaril kell 9 stardi saanud Tartu suusamaratonil võistlustules ligi 4900 suusasõpra, edastas portaal Pealinn.

MTÜ Klubi Tartu Maraton kommunikatsioonijuhi Tanel Rungi sõnul oli registreerunuid 63 ja 31 kilomeetri pikkusele distantsile kokku ligi 4860, kellest pea 3450 võtsid ette pikema sõidu. 

63 kilomeetrine maraton algas pühapäeval Otepäält kell 9, 31 kilomeetri suusatajad saavad Arulast lähte kell 12.30. 

Ka tänavu näitavad suure maratoni otseülekandeid ETV ja ERR-i spordiportaal. Lisaks on maratoni Facebookist võimalik jälgida ingliskeelsete kommentaaridega otseülekannet.

Tagid:
laulupidu, maraton, Tartu

Peamised teemad

 • Narva spordiaktivist Vladimir Všivtsev

  Spordiaktivist Vladimir Všivtsev pälvis Euroopa Komisjoni maineka autasu - BeActive Awards konkursi raames tunnistati Narva elanik "Kohalikuks kangelaseks".

  9
 • Azovi võitlejad

  Ameerika Ühendriikides on lõpuks ometi hakatud pöörama tähelepanu Ukraina natsionalistlike organisatsioonide tegevusele ja nõutud eriüksuse "Azov" võitlejate, rahvasuus "mustade mehikeste" kuulutamist terroristideks.

  27
 • Kodutu

  Eurostat hoiatas, et ligi 110 miljonit eurooplast ähvardab vaesus või sotsiaalne tõrjutus. Ametnikud jõudsid sellisele järeldusele ELi riikide sotsiaal-majandusliku olukorra analüüsi tulemuste põhjal. Eriti haavatavad on Bulgaaria, Rumeenia ja Kreeka elanikud.

  16